Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛЯРСТВО І ГРАФІКА ГАЛИЧИНИ ПЕРІОДУ РОМАНТИЗМУ: ЖАНРОВА СТРУКТУРА І ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ

МАЛЯРСТВО І ГРАФІКА ГАЛИЧИНИ ПЕРІОДУ РОМАНТИЗМУ: ЖАНРОВА СТРУКТУРА І ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
МАЛЯРСТВО І ГРАФІКА ГАЛИЧИНИ ПЕРІОДУ РОМАНТИЗМУ: ЖАНРОВА СТРУКТУРА І ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
УДК 75+76].035(09)(477.83/.86)
КОРОЛЬ Софія Іванівна
 
МАЛЯРСТВО І ГРАФІКА ГАЛИЧИНИ ПЕРІОДУ РОМАНТИЗМУ:
ЖАНРОВА СТРУКТУРА
І ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ
Спеціальність 17.00.05 – образотворче мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
 
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі мистецтвознавства
Інституту народознавства НАН України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент АМУ,
завідувач відділу мистецтвознавства
Інституту народознавства НАНУ
ОВСІЙЧУК Володимир Антонович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
професор кафедри історії і теорії мистецтва
Харківської державної академії
дизайну і мистецтв
СОКОЛЮК Людмила Данилівна
кандидат мистецтвознавства,
старший науковий співробітник
Національного музею у Львові
імені Андрея Шептицького
СЕМЧИШИН-ГУЗНЕР Олеся Ігорівна
Захист відбудеться ”12” жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв за адресою: 79011, м.Львів, вул. В.Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв (79011, м.Львів, вул. В.Кубійовича, 38).
Автореферат розіслано ”14” серпня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства КУСЬКО Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В історії багатьох європейських національних художніх культур період романтизму постає як надзвичайно важливий етап їх розвитку і самореалізації. Передумовами виникнення романтизму стали глибинні соціальні зміни та гострі конфлікти епохи. Він ознаменувався багатогранними духовними пошуками, які були покликані розв’язувати складні філософсько-світоглядні проблеми. Завдяки масштабності свого проникнення у різні сфери суспільного і культурного життя, романтизм протягом кількох десятиліть визначав найважливіші риси художньої еволюції. Оригінальність і новизна художнього мислення епохи романтизму сприяли тому, що мистецтво не лише в ХІХ, але і впродовж ХХ ст. відчувало його глибокі творчі імпульси.
Актуальність дослідження. Питання характеристики й оцінки української мистецької спадщини періоду романтизму сьогодні постає особливо актуальним, оскільки у той час відбувалися важливі процеси національного відродження та формування модерної нації. Під таким кутом зору здобутки художньої творчості першої половини ХІХ ст. стають виразниками світоглядних, ідеологічних та духовних змін у тогочасному житті українського суспільства.
Актуальність дослідження українського мистецтва періоду романтизму викликана загальними тенденціями сучасного мистецтвознавства, яке вважає першочерговими завданнями аналіз іманентного розвитку романтизму, посилення наголосу на художніх особливостях цього феномену, викладу оціночної характеристики його жанрової структури. Такий підхід знайшов відображення у мистецтвознавчих працях зарубіжних вчених: К.Кларка (1973), В.Воґана (2003, 3-тє вид.), Л.Айтнера (2005 (за вид. 1955).
Свого часу у працях українських дослідників (Д.Антонович, М.Голубець, І.Крип’якевич, Т.Комаринець, В.Рубан, Т.Бовсунівська) уже частково порушувалася проблема осмислення української романтичної культури. На сьогодні започатковано перспективний науковий підхід у мистецтвознавстві (В.Овсійчук, 2001). Відтак назріла необхідність всестороннього дослідження цього феномена художньої творчості як на рівні аналізу одиничних фактів, так і на рівні теоретичних узагальнень.
У цьому контексті важливим стає комплексний аналіз малярства і графіки Галичини періоду романтизму як інтегральної частини історії українського мистецтва. Ми виділили для свого дослідження цей регіон, оскільки він чітко локалізується, його мистецтво володіє характерними типологічними рисами та динамікою розвитку, всередині якого відбувалися синхронні для різних жанрів процеси ідейно-образної еволюції. Факти свідчать, що у період романтизму саме малярство і графіка ввібрали в себе головні тенденції часу та стали виразниками етапних перемін у сфері художньої творчості, тому актуальності набуває теоретичне обґрунтування видової специфіки мистецтва регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МАЛЯРСТВО І ГРАФІКА ГАЛИЧИНИ ПЕРІОДУ РОМАНТИЗМУ: ЖАНРОВА СТРУКТУРА І ХУДОЖНЬО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок