Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦIАЛЬНО-ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ

МУЗИЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦIАЛЬНО-ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ

Назва:
МУЗИЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦIАЛЬНО-ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ( м.Одеса ) ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
УДК: 100.32
Джулай Ганна Андріївна
МУЗИЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦIАЛЬНО-ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса ) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м.Одеса) ім.К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України, професор кафедри філософських та соціально-політичних наук.
кандидат філософських наук
Доннікова Ірина Анатоліївна
Одеська державна морська академія,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії
Захист відбудеться “22” січня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053. 02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса ) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул.. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ( м.Одеса ) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул.. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “20" грудня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Виведення концепції музичної ментальності, визначення її сутності, змісту та структури, окреслення категоріального апарату неможливе поза межами соціально-філософського осмислення культури як соціального феномену, що включає в себе суспільну та індивідуальну свідомість і самосвідомість, різні базові та похідні форми, соціальний досвід, що сформувався впродовж суспільного розвитку. Вивчення глибинних прошарків духовного життя суспільства передбачає необхідність дослідження музичної ментальності у нерозривній єдності з іншими явищами суспільного буття.
У ментальності проявляється і зберігається соціально-економічна і політико-правова організація суспільства, світосприймання і світобачення народу, його ідеали, ціннісні орієнтації, світоглядні позиції тощо. Це категорія, яка поєднує епохи, які, на перший погляд, різні у часовому і просторовому вимірах, базова засада, що дає можливість комплексно сприймати навколишню дійсність, оцінювати її і діяти в ній відповідно до прийнятих у суспільстві соціальних норм і зразків поведінки, у яких відображаються національні особливості та загальнолюдські цінності.
Пошуки специфічного змісту ментальності, в тому числі й музичної як одного з конструктів духовної культури суспільства, здійснюються представниками різних галузей науки – філософами, істориками, політологами, культурологами, етнографами та іншими категоріями вчених, що сприяло появі різних теоретичних концепцій, розширенню уявлень про даний соціальний феномен. У цьому плані заслуговують на увагу теоретичні положення з проблеми менталітету і ментальності французьких вчених – представників історіографічної школи “Анналів”, з ім’ям яких пов’язується поява у науковому обігу терміну “ментальність”.
Особливої гостроти проблематика ментальності набула в останнє десятиріччя в зв’язку з незалежністю України і розбудовою нової суверенної держави, з ідеологічною актуалізацією самого поняття ментальності у нових соціальних умовах, що привернуло увагу вчених до національних витоків ментальної самосвідомості українського народу, його ідеалів і переконань.
Однак, як показало дослідження, більше уваги вченими приділяється загальним аспектам менталітету і ментальності, а також українському національному менталітету і майже зовсім не досліджуються складові компоненти даного соціокультурного феномену, серед яких особливе місце займає музична ментальність, яка інтегрує у собі найхарактерніші особливості культури певної епохи, певного народу, нації, окремої соціальної групи тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МУЗИЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦIАЛЬНО-ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок