Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ / на матеріалі вивчення психолого-педагогічних дисциплін/

ФОРМУВАННЯ У СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ / на матеріалі вивчення психолого-педагогічних дисциплін/

Назва:
ФОРМУВАННЯ У СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ / на матеріалі вивчення психолого-педагогічних дисциплін/
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Адамів Галина Степанівна
УДК 37. 025. 377. 8
ФОРМУВАННЯ У СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ
/ на матеріалі вивчення психолого-педагогічних дисциплін/
13.
00. 04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ніжинському державному педагогічному університеті
імені Миколи Гоголя.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Коваленко Євгенія Іванівна,
завідувач кафедри педагогіки
Ніжинського державного педагогічного
університету імені Миколи Гоголя.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Ярмаченко Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України;
кандидат педагогічних наук, доцент
Керестень Іштван Степанович,
доцент кафедри педагогіки
Ужгородського національного університету.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки і методики початкового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 23 ” січня 2003 року о 16 – 30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26. 053. 01 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “5 ” грудня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ю. О. Приходько.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Необхідність удосконалення освітньої системи відповідно до вимог науково-технічного і соціального розвитку, завдань неухильного підвищення загальнокультурного, освітнього і професійного рівня висвітлена у Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ ст. Від якості, глибини і обсягу знань, якими оволодіває підростаюче покоління, значною мірою залежить подальший прогрес нашого суспільства. Особливої ваги набуває проблема підготовки педагогів, здатних самостійно і творчо розв’язувати практичні завдання у професійній діяльності. У зв’язку з цим пошуки в рамках теорії і практики професійної освіти спрямовані на віднайдення складників умов, що максимально стимулювали б до розвитку професійних педагогічних умінь і навичок студентів педагогічних закладів.
Грунтовний аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що професійна перспектива пов’язана із самостійністю, зокрема, з рівнем сформованості пізнавальної самостійності.
Проблемі пізнавальної самостійності у підготовці педагога приділялась належна увага у зарубіжних і вітчизняних дослідженнях в різні періоди розвитку науки та продовжує цікавити сучасних вчених (Конфуцій, Сократ, Я. Коменський, Г. Сковорода, Ж. Руссо, Т. Шевченко, О. Духнович, Х. Алчевська, В. Каптєрев, Т. Лубенець, М. Пирогов, С. Русова, К. Ушинський, І. Франко, В. Сухомлинський).
Педагогічні аспекти проблеми формування пізнавальної самостійності по-різному розглядалися у працях Л. Арістової, Л. Вяткіна, М. Данилова, В. Лозової, Л. Онищук, Н. Половникової, О. Савченко, Т. Шамової, В. Тюріної та ін. Пси-хологічні аспекти проблеми формування самостійності як аспекту і складової пізна-вальної діяльності висвітлювались у працях І. Беха, Л. Виготського, П. Гальперіна, О. Гринько, М. Гриньової, С. Рубінштейна, О. Скрипченко, Н. Тализіної, Л. Фомічо-вої та ін. Суттєвим внеском у розробку проблеми самостійності у пізнавальній діяльності стали дослідження, присвячені формуванню інтересу, пізнавальної потре-би, мотивації проведені В. Корнєєвим, Л. Проколієнко, Г. Щукіною. Зокрема, ви-явлено зв’язки пізнавального інтересу з активним самостійним учінням. Пізнавальна самостійність розглядалась у процесі трансформації професійних знань студентів у педагогічну практику і вивчалась у зв’язку з цим в рамках самостійної роботи, розцінюючи її саме засобом формування пізнавальної самостійності студентів вищих навчальних закладів (Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО УЧИЛИЩА ПІЗНАВАЛЬНОЇ САМОСТІЙНОСТІ / на матеріалі вивчення психолого-педагогічних дисциплін/

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок