Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладi вугiльних шахт)

Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладi вугiльних шахт)

Назва:
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладi вугiльних шахт)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інститут загальної енергетики
НАН України
Трифонов Дмитро Володимирович
УДК 621.311.004.14:622.012.2:622.33
Моделі і методи підвищення ефективності використання
електроенергії у виробничих системах
(на прикладi вугiльних шахт)
Спеціальність 05.14.01 – Енергетичні системи та комплекси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України Київський політехнічний інститут (НТУУ КПІ) Міністерства освіти України
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Розен Віктор Петрович, НТУУ КПІ
професор кафедри автоматизації
гірничої промисловості
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Новосельцев Олександр Вікторович,
Інститут загальної енергетики НАН України,
м.Київ, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Калінчик Василь Прокопович,
директор НДІ енергетики та
автоматики Енергія, м.Київ
Провідна установа Інститут електродинаміки НАН України, м.Київ
Захист відбудеться -- січня 1999р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.223.01 Інституту загальної енргетики НАН України (254070, Київ–70, Покровська,11)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної енергетики НАН України (254070, Київ–70, Покровська, 11)
Автореферат розісланий -- грудня 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мельничук Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У загальному комплексі проблем розвитку електроенергетики України важливе місце в умовах сучасного дефіциту паливно-енергетичних ресурсів займають питання енергозбереження у всіх галузях промисловості, в тому числі і на гірничодобувних підприємствах. Питоме електроспоживання на різних шахтах складає 15...80 кВтгод/т і більше, а в цілому по Україні – одне із найвищих в Европі. Доля витрат на електроенергію у вугільної галузі за останні роки підвищилась на 3,5 %. Це повязано зі спадом виробництва та необхідністю підтримки підпримства в робочому стані. Незважаючи на це є значні можливості для економії енергетичних ресурсів, серед яких доля електроенергії в енергозбереженні складає в середньому 25–30 % або приблизно 2 % від рівня енергоспоживання. У звязку з цим енергозбереження вiдноситься до одного із основних напрямів підвищення ефективності промислового виробництва і є державною політикою України. Про що свідчить прийняття в 1994 р. Верховною Радою України Закону Про енергозбереження і у 1996 р. Комплексної державної Програми енергозбереження.
Підвищення енергоефективності на гірничодобувних підприємствах в сучасних умовах набуває особливої важності, коли можливості екстенсивного використання енергоресурсів стають все більше обмеженими, а питання економії витрат електроенергії часто вирішується шляхом формального виконання направлених зверху директивних вказівок без достатнього використання науково обгрунтованих показників енергоємності та електробалансів технологічних процесів. Для оцінок ефективності електровикористання необхiдно проведення обємних досліджень функціонування електрогосподарства, визначення факторного поля, формуючого електроспоживання, побудови багатомірних класифікацій гiрничодобувних пiдприємств.
Iснуючі підходи до економії електроенергії на шахтах не в повній мірі ураховують технологію вугледобування, звязані із збільшенням капітальних вкладень, не знижують строк окупності і, що особливо важливо, не використовують нові напрямки підвищення ефективності енергозбереження, наприклад, енергетичний аудит, якому за останні роки приділяється особлива увага і в Україні, і за кордоном. Зокрема, за кордоном вiн повинен бути обовязковим для всіх підприємств як спосіб поліпшення розвитку виробництва, зниження собівартості і підвищення якості продукції.
Закордонний досвід показує, що в подальшому енергетичний аудит буде піднесено до рангу найважливішого засобу викриття резервів оптимізації режимів електроспоживання та стратегічного підходу до здобутку ефективності використання електроенергії у всіх сферах народного господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладi вугiльних шахт)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок