Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ HAEMOPHILUS INFLUENZAE В ЗАХВОРЮВАННЯХ ОСІБ РІЗНОГО ВІКУ

ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ HAEMOPHILUS INFLUENZAE В ЗАХВОРЮВАННЯХ ОСІБ РІЗНОГО ВІКУ

Назва:
ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ HAEMOPHILUS INFLUENZAE В ЗАХВОРЮВАННЯХ ОСІБ РІЗНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
БРИЧ ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 616.9.579.843.94 - 02
ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ HAEMOPHILUS INFLUENZAE
В ЗАХВОРЮВАННЯХ ОСІБ РІЗНОГО ВІКУ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Сельнікова Ольга Петрівна
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
імені Л.В. Громашевського АМН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Коваленко Надія Костянтинівна, Інститут мікробіології та вірусології імені Д.К.Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізіології промислових мікроорганізмів;
доктор медичних наук, професор Сидорчук Ігор Йосипович, Буковинський державний медичний університет, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, кафедра мікробіології та епідеміології, МОЗ України, м.Київ.

Захист відбудеться “20” квітня 2006 року о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м.Київ-57, пр. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м.Київ-57, вул.Зоологічна,1.

Автореферат розісланий “17” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Войцеховський В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні два десятиріччя в багатьох країнах світу на фоні зниження гострозаразних інфекцій зростає кількість захворювань, що викликаються умовно патогенними мікроорганізмами. Серед числа останніх бактерії Haemophilus influenzae особливо небезпечні для дітей молодшого віку. Поглиблені популяційні дослідження, проведені в країнах Європи, Північної Америки, Азії, Африки та Австралії свідчать про загрозливе поширення гемофільних інфекцій.
Захворювання, етіологічним чинником яких є Haemophilus influenzae капсульного серотипу b (так звані Hib-інфекції), найбільш притаманні дітям віком від 3 місяців до 5 років і характеризуються тяжкими генералізованими формами з летальністю від 2-6 % до 40-50 %, численними ускладненнями та стійкою інвалідізацією в 10-20 % випадків. За оцінками ВООЗ, Hib-інфекції обумовлюють до 3 млн. важких захворювань на рік, з яких біля 700 тис. закінчуються летально. У зв’язку з постійною появою антибіотикорезистентних штамів бактерій навіть найсучасніші антибіотики не забезпечують 100 %-вого виліковування хворих. Встановлено, що H.influenzae є причиною розвитку менінгітів, пневмоній, бронхітів, епіглотитів, отитів, артритів, целюлитів, остеомієлітів та септицемій у дітей дошкільного віку. Крім того, H.influenzae є одним з провідних збудників захворювань органів дихання у людей похилого віку. Значна частка Hib-інфекції виявляється у складі гострих респіраторних захворювань.
До введення вакцинації проти Hib-інфекції частота захворювань цієї етіології у дітей до 5 років в різних країнах була різною і досягала таких показників (на 100 000 дітей): в Англії – 36, Фінляндії – 52, Франції – 21, Німеччині – 40, Швейцарії – 60, в Австралії – 460 серед аборигенів, в Південній Африці – 104, в Південній Америці – 20-43, в країнах Азії – 3-163, в країнах Середнього Сходу – 26-58, в США у загальному вона була - 60 - 100, а серед корінного населення Аляски – до 2960 дітей першого року життя.
Враховуючи крапельний механізм поширення інфекції та проблеми в етіотропній терапії, пов’язані з резистентністю Hib-бактерій до широкого спектру антибіотиків, єдиним надійним засобом боротьби з цією інфекцією і захисту дітей від неї є вакцинопрофілактика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТІОЛОГІЧНА РОЛЬ HAEMOPHILUS INFLUENZAE В ЗАХВОРЮВАННЯХ ОСІБ РІЗНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок