Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ВЛАДНИХ ОРГАНІВ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ЩОДО ЄС І НАТО У 1989-1999 рр.

ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ВЛАДНИХ ОРГАНІВ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ЩОДО ЄС І НАТО У 1989-1999 рр.

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ВЛАДНИХ ОРГАНІВ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ЩОДО ЄС І НАТО У 1989-1999 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Дем'янець
Валерій Іванович
УДК 327.009.11
ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА
ВЛАДНИХ ОРГАНІВ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ
ГРУПИ ЩОДО ЄС І НАТО У 1989-1999 рр.
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор політичних наук
Бебик Валерій Михайлович,
РекторМіжрегіональної Академії
управління персоналом
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Михальченко Микола Іванович,
головний науковий співробітник
Інституту соціології НАН України
кандидат політичних наук
Кононенко Сергій Володимирович,
науковий співробітник Інституту
світової економіки і міжнародних
відносин НАН України
Провідна установа: Інститут держави і права НАН України
відділ історико-політологічних
досліджень держави і права України
Захист відбудеться “30” жовтня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 25011, м.Київ, вул.Кутузова, 8, зал засідань вченої ради (кім.202).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (вул.Кутузова, 8, кім.218).
Автореферат розіслано “26” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Ю.А.Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зовнішньополітичні орієнтири та пріоритети країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ), зокрема Республіки Польща, Угорщини, Чеської Республіки і Словацької Республіки, тривалий час, особливо у ХХ ст., були предметом боротьби і впливу більш могутніх сусідніх держав. Про це свідчать дві світові війни, міжвоєнні та повоєнні роки, а також період подолання Ялтинсько-Потсдамської системи відносин на континенті та об'єднання цих країн у так звану Вишеградську групу з метою координації інтеграційної діяльності. Зовнішня політика країн ЦСЄ має значний вплив на становище у Європі і впливає на перебіг подій у більш широких масштабах. Стан міжнародних відносин у повоєнні роки і на сучасному етапі багато в чому залежить від того, яким реальним змістом наповнюється зовнішньополітична діяльність країн цього регіону. Адже в повоєнний період кожна з країн ЦСЄ, незважаючи на свою приналежність до Організації Варшавського Договору (ОВД) і Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ), час від часу демонструвала зростаючий опір офіційній промосковській політиці.
Падіння соціалістичної системи обумовлено багатьма факторами, але не в останню чергу й подіями в країнах нинішньої Вишеградської групи. Держави цієї групи, волелюбність їх народів внесли свій вклад до послаблення того полюсу сили, який уособлювала Москва. Без цього були б малоймовірними практично всі події кінця ХХ ст., а відтак і розширення Євросоюзу та НАТО за рахунок країн Вишеградської групи. Запропонована тема дослідження стосується важливої проблеми розвитку країн ЦСЄ, три з яких межують з Україною. Інтеграційна політика країн Вишеградської групи буде мати зростаючий вплив і на подальший розвиток континенту, зокрема на інтеграційні перспективи щодо об'єднаної Європи країн молодої демократії, у тому числі й України.
Тому актуальність дослідження інтеграційних процесів зумовлена політичними реаліями, необхідністю наукового осмислення процесів, які відбуваються у державно-політичному житті цих країн. Вона визначається:
-потребою наукової оцінки інтеграційної політики країн Вишеградської групи в перехідний період розвитку, виходячи з нових концептуальних підходів до вивчення політики зарубіжних країн;
-необхідністю об'єктивного аналізу процесу вироблення та механізму реалізації інтеграційної політики країн Вишеградської групи до євроатлантичних структур;
-прагненням наукового обгрунтування уявних та дійсних причин успіхів або невдач інтеграційних кроків в самих країнах Вишеградської групи та їх політики щодо вступу в ЄС та НАТО;
-можливістю використання Україною політико-правового досвіду формування та реалізації інтеграційної політики країн Вишеградської групи з метою досягнення стратегічної мети - інтеграції до євроатлантичної спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ВЛАДНИХ ОРГАНІВ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ ЩОДО ЄС І НАТО У 1989-1999 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок