Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОСВІДОМ ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ У ДРА, ПЕРСЬКІЙ ЗАТОЦІ ТА ЧЕЧНІ (1979 – 2003 рр.)

ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОСВІДОМ ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ У ДРА, ПЕРСЬКІЙ ЗАТОЦІ ТА ЧЕЧНІ (1979 – 2003 рр.)

Назва:
ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОСВІДОМ ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ У ДРА, ПЕРСЬКІЙ ЗАТОЦІ ТА ЧЕЧНІ (1979 – 2003 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ЗАЙВИЙ Валерій Васильович
УДК 355.48 (477) “1979/2003” (043.3)
ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ
ЗА ДОСВІДОМ ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ
У ДРА, ПЕРСЬКІЙ ЗАТОЦІ ТА ЧЕЧНІ
(1979 – 2003 рр.)
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Черкаському інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Макаров Володимир Дмитрович,
Національна академія оборони України,
доцент кафедри історії війн та воєнного мистецтва.
 
Офіційні опоненти |
доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Пошуково-видавнича агенція “Книга Пам`яті України”, головний науковий консультант;
кандидат історичних наук
Колос Руслан Леонідович,
Військовий інженерний інститут Подільського державного аграрно-технічного університету,
науковий співробітник науково-дослідної лабораторії розвитку та застосування інженерних військ науково-дослідного відділу.
Провідна установа: | Київський національний університет внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 при Національній академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії оборони України за адресою: 03049, м. Київ, Повітрофлотський пр-кт, 28.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2006 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В. М. Грицюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За сучасними поглядами баталії Другої Світової війни відносяться до воєн четвертого покоління, війни із застосуванням ядерної зброї – до п'ятого покоління, а на новітньому етапі (починаючи з кінця XX ст.) йдеться вже про війни шостого покоління. За нових умов докорінних змін зазнали способи бойових дій. Проте не слід не враховувати тієї обставини, що у майбутньому цілком можливі різні форми воєнних конфліктів, які відомі ХХ століттю й у яких братимуть участь практично всі види й роди збройних сил воюючих сторін. Безперечно, що при цьому важливе значення буде мати інженерне забезпечення військ, бо саме від своєчасного створення сприятливих умов для підготовки й ведення операцій, збереження живучості військ і підвищення ефективності застосування зброї й бойової техніки залежить хід та результати бойових дій.
Відповідно до вище зазначеного, враховуючи те, що частини та підрозділи Збройних Сил України виконують бойові завдання у складі миротворчих сил у багатьох “гарячих точках” світу, стає цілком зрозумілим, що досвід інженерного забезпечення підготовки й ведення бойових дій у воєнних конфліктах сучасності набуває особливого значення на сучасному етапі розвитку українського війська. Однак вивченню цього досвіду вітчизняними вченими приділяється недостатньо уваги. Спеціальних воєнно-історичних праць, що присвячені дослідженню інженерного забезпечення у сучасних воєнних конфліктах, в Україні практично немає, а роботи які існують з цієї тематики, мають, здебільшого, військово-технічний характер. Все це зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Отже, сутність наукового завдання дослідження полягає у розкритті характерних рис й особливостей інженерного забезпечення бойових дій у війнах у Демократичній Республіці Афганістан, зоні Перської затоки та Чечні (1979 – 2003 рр.), а також виявленні основних тенденцій розвитку цього процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами й планами. Дослідження виконано відповідно до планів і програм науково-дослідної роботи з воєнної історії, що здійснюється кафедрою гуманітарних і соціально-економічних проблем Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, НДР – шифр “Рятівник”, де автор взяв участь у відпрацюванні проміжних звітів й згідно з планом наукової і науково-технічної діяльності Національної академії оборони України, НДР – шифр “Словник”, де дисертантом надані статті “Інженерне забезпечення”, “Інженерні війська” та “Інженерні боєприпаси”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОСВІДОМ ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ У ДРА, ПЕРСЬКІЙ ЗАТОЦІ ТА ЧЕЧНІ (1979 – 2003 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок