Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально- галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки

Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально- галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки

Назва:
Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально- галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Київський Національний університет
Імені Тараса шевченка
Мокій Анатолій Іванович
УДК 332.135:339.9
Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально-
галузевих комплексів як напрям системної
трансформації економіки
Спеціальність 08.05.01 — Світове господарство і міжнародні
економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркетингу і зовнішньоекономічної діяльності Львівської комерційної академії Центральної спілки споживчих товариств України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович,
завідувач відділу проблем економічної трансформації
Росії Інституту світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Донецького державного університету
доктор економічних наук, професор
Супрун Володимир Олексійович,
завідувач кафедри економічної теорії Київського
державного університету технологій та дизайну.
 
Провідна установа: Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України,
кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться " 19 " травня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий " 19 " квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ознаки подолання економічної кризи та стабілізації, що спостерігаються у 1999 і на початку 2000 р., необхідність посилення позитивних тенденцій розвитку економіки обумовлюють потребу у поглиблених дослідженнях соціальних та економічних процесів і явищ, впливу на них заходів стартового етапу економічних реформ у нашій країні. Завдання забезпечити високі темпи економічного зростання в найближчій перспективі, поставлене у Посланні Президента України до Верховної Ради України, визначає потребу виявити як позитивні, так і негативні сторони у здійснених у 1992-99 рр. реформах.
Позитивні результати реформування економіки України як суверенної держави в частині зниження рівня інфляції, стабілізації цін, зміцнення курсу національної грошової одиниці поєднувалися з продовженням тенденцій кризового характеру – скороченням обсягів валового національного продукту, виробництва, зростанням внутрішньої та зовнішньої заборгованості, нарощуванням рівня фіксованого і прихованого безробіття тощо. Аналогічне поєднання позитивних і негативних процесів і явищ спостерігалося і в окремих сферах та галузях економіки, регіонах держави.
Особливо яскраво суперечливість ходу реформ та неоднозначний характер їх наслідків відображається в процесі інтеграції економіки України у світові господарські зв'язки (СГЗ). Розширення та інтенсифікація міжнародних економічних відносин України, з одного боку, є наслідком системної трансформації економіки, а, з іншого, - відіграє надзвичайно важливу роль в призупиненні кризових тенденцій та забезпеченні економічного зростання, тобто є вагомим фактором трансформаційного процесу.
Проте результати інтеграційного процесу не можуть бути визнані, як однозначно задовільні. В деяких випадках напрями, обсяги, форми і методи інтеграції до світового господарства не співпадали з інтересами економічної безпеки і розвитку держави, посилювали кризові процеси і явища в економіці.
Необхідність поглиблених досліджень процесу зовнішньоекономічної інтеграції та обгрунтування нової, раціональнішої її моделі обумовлюється і значними упущеннями і недоліками у проявах інтеграційного процесу - неістотними обсягами іноземних інвестицій, особливо портфельних, нелегальними формами експорту капіталів, передачі технологій, міграції робочої сили з України, потенційно загрозливими для безпеки економіки товарною структурою і географічною концентрацією зовнішньої торгівлі, недостатнім впливом на трансформацію суспільно-економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зовнішньоекономічна інтеграція регіонально- галузевих комплексів як напрям системної трансформації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок