Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ, СТРУКТУРИ І СТАНОВИЩА СЕЛЯНСТВА ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В 1928–1933 РОКАХ

ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ, СТРУКТУРИ І СТАНОВИЩА СЕЛЯНСТВА ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В 1928–1933 РОКАХ

Назва:
ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ, СТРУКТУРИ І СТАНОВИЩА СЕЛЯНСТВА ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В 1928–1933 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,49 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
ЛЕХАН ЛАРИСА БОРИСІВНА
УДК 94(477.5)–058.244“1928/1933”
ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ, СТРУКТУРИ І СТАНОВИЩА
СЕЛЯНСТВА ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В 1928–1933 РОКАХ
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків –2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор історичних наук, професор,
Рибалка Іван Климентійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Офіційні опоненти | доктор історичних наук, професор
Дмитроченко Михайло Федорович, завідувач кафедри історії та українознавства Харківської академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України
кандидат історичних наук, доцент,
Москальова Надія Петрівна, доцент кафедри історії України та політології Харківського державного технічного університету сільського господарства
Провідна установа | Інститут історії України НАН України (відділ історії 20–30-х років ХХ століття), м.Київ
Захист відбудеться “20” грудня 2002 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, майдан Свободи,4, ауд.4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 361077, м. Харків, майдан Свободи,4.
Автореферат розісланий “15” листопада 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена змінами, що відбуваються в аграрному секторі економіки нашої країни. Нині завершена ліквідація колгоспно-радгоспного ладу і селянин стає власником землі і господарем власного господарства. Знову, як і в 20-ті роки ХХ століття, мають можливість існувати й розвиватися різні форми господарювання: колективна (сільськогосподарські виробничі кооперативи, господарські товариства усіх видів), підприємства, що створені на основі власності фізичної особи (тобто приватні, у т.ч. з орендними відносинами), господарства, що засновані на власності сім’ї та інших родичів, які об’єдналися для спільної діяльності (присадибні та селянські (фермерські) господарства). Безумовно, за багато десятиліть у розвитку аграрних відносин відбулися значні зміни, тож, щоб уникнути помилок нині, реорганізуючи сільськогосподарське виробництво, слід врахувати уроки минулого. Саме в цьому і полягає актуальність нашого дисертаційного дослідження. Необхідно усвідомлювати, що селянин, який працює на власній землі і є розпорядником власної продукції, тобто має економічні стимули, набагато більше зацікавлений у досягненні кращих результатів своєї праці, аніж той, що працює як наймит. Найважливіша роль у цьому процесі належить державі, яка своїми заходами повинна сприяти піднесенню сільськогосподарського виробництва. Перше за все це стосується податків і цінової політики, які б не приводили господарство до розорення, як це трапилося на початку 30-х років ХХ століття.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є складовою частиною наукової програми кафедри історії України історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна “Політична та соціально-економічна історія України ХХ століття”.
Об’єкт дослідження – селянство Лівобережної України в 1928–1933 рр., зміни його чисельності, структури та характеру внаслідок проведення насильницької форсованої суцільної колективізації.
Предмет дослідження – процеси, які відбувалися в селянському середовищі Лівобережної України в ході ліквідації індивідуального господарства та насильницького створення колгоспів.
Мета дослідження – охарактеризувати селянство Лівобережної України напередодні колективізації і показати зміни, які відбулися у селянському середовищі в 1928–1933 рр.
Завдання дослідження:
§
показати становище і характер доколгоспного селянства Лівобережної України напередодні колективізації;
§
простежити, які наслідки мало проведення форсованої суцільної колективізації для сільського господарства Лівобережжя;
§
проаналізувати негативні наслідки проведення кампанії посилених хлібозаготівель;
§
з’ясувати, які негативні явища у суспільстві породив голод 1932–1933 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ, СТРУКТУРИ І СТАНОВИЩА СЕЛЯНСТВА ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В 1928–1933 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок