Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ СИНСЕМАНТИЧНИХ ДІЄСЛІВ

СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ СИНСЕМАНТИЧНИХ ДІЄСЛІВ

Назва:
СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ СИНСЕМАНТИЧНИХ ДІЄСЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ПРОКОПЕНКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 811.161.2’ 367.625 – 811.161.2’ 366.58
СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ
СИНСЕМАНТИЧНИХ ДІЄСЛІВ
10.02.01 - українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ -2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент
ЛЕУТА Олександр Іванович,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, доцент кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МОЙСІЄНКО Анатолій Кирилович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри сучасної української мови;
кандидат філологічних наук
ДОЦЕНКО Олена Леонідівна,
Національна академія внутрішніх справ України,
доцент кафедри юридичного документознавства.
Провідна установа - Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра української
мови і загального мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “_20__” _вересня _ 2005 року о __1400__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_10__” серпня__ 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н.П.
Дієслівна ланка є важливою складовою в системі номінативних засобів сучасної української мови. Однією з найважливіших особливостей дієслів порівняно з іншими частинами мови є надзвичайно широкий діапазон позначуваної ними семантики. Тому диференціація дієслівної лексики на лексико-семантичні групи та їх всебічний семантико-синтаксичний аналіз є важливим для упорядкування дієслівної системи української мови. У сучасному мовознавстві все більше уваги приділяється вивченню особливостей дієслівних лексем як реченнєвотвірних одиниць, адже на думку багатьох учених семантична структура дієслова загалом проектує організацію усього речення.
Дослідження проблем взаємодії лексики і граматики, зокрема дієслівної, тісно пов’язане з аналізом повнозначності/неповнозначності лексичних одиниць. Серед дієслів, що складають лексичну систему української мови, поряд з повнозначними представлені і такі, що характеризуються як службові, тобто ті, що не мають власного лексичного значення або це значення у них послаблене. До таких звичайно відносять фазові, модальні, напівповнозначні дієслова та ін. До аналізу цих одиниць зверталися багато українських та російських дослідників, зокрема Н.Дзюбишина, А.Загнітко, Н.Іваницька, В.Бєлоусов, Т.Дорофєєва, Г.Золотова, Е.Кузнєцова, Є.Скоблікова, Г. Уфімцева, Н.Шведова.
Протиставлення повнозначних дієслів та дієслів з послабленою семантикою, яке виявляється у відмінності їх семантичного наповнення, номінативної цінності та умов функціонування, є безперечним. Також нагальною є необхідність поглибленого вивчення лексичної і граматичної своєрідності дієслів з послабленою семантикою, адже коло таких дієслів поки що залишається невизначеним, а ряд їх суттєвих властивостей мовознавцями інтерпретується неоднозначно.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю поглибленого вивчення лексичної і граматичної своєрідності синсемантичних дієслів, визначення спільних ознак, що їх об’єднують, та виділення цієї лексико-семантичної групи у складі дієслівної лексики української мови. Дослідження структури речень з синсемантичними дієслівними предикатами, встановлення закономірностей реалізацій семантичних функцій компонентів речень, співвіднесення їх з відповідними формально-синтаксичними функціями членів речення дозволяє об’єктивно та ґрунтовно з’ясувати глибинну суть синтагматичних та парадигматичних відношень між мовними одиницями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ СИНСЕМАНТИЧНИХ ДІЄСЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок