Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливостi каріотипу подружнiх пар з репродуктивними розладами різного походження

Особливостi каріотипу подружнiх пар з репродуктивними розладами різного походження

Назва:
Особливостi каріотипу подружнiх пар з репродуктивними розладами різного походження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ІМ. О.М. МАРЗЕЄВА
АМН УКРАЇНИ
Підгорна олена вікторівна
УДК 575.116.4:314.33
Особливостi каріотипу подружнiх пар з репродуктивними розладами різного походження
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Тимченко Ольга Іванівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, зав. лабораторії генетичного моніторингу
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Лукаш Любов Леонідівна, Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, зав. відділу генетики людини
кандидат біологічних наук Тавокіна Любов Василівна, Клініка "ІСІДА-IVF", зав. лабораторії цитогенетики
Провідна установа
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра загальної та молекулярної генетики, МОН України, м. Київ
Захист відбудеться “17” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “14” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Омельченко Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Репродуктивні проблеми в шлюбі, включаючи непліддя та невиношування вагітності, являють собою важливу складову демографічних процесів, тому спроби їх вирішення мають важливу медичну і соціальну значущість (Серов В.Н., Бурдули Г.М., Фролова О.Г., 1997; Ворник Б.М., 1999). Тим більше, що останні роки характеризуються зростанням частоти неплідних шлюбів, збільшенням кількості подружніх пар, в анамнезі яких були факти невиношування вагітності (Кулаков В.И., Прилепская В.Н., 2002). Відомо, що кожна восьма пара з репродуктивними проблемами потребує цитогенетичного дослiдження, а в консультуваннi подружнiх пар з репродуктивними розладами неясного генезу цитогенетичним дослiдженням належить провiдна роль (Кулешов Н.П., 1979; Ворсанова С.Г., Шаронин В.О., Курило Л.Ф., 1998). Результати обстежень подружніх пар з репродуктивними розладами свідчать, що частота хромосомних аномалій може коливатися від 4,3 % до 9,6 % (С.Г. Ворсанова та ін., 1995).
Можна відмітити, що, хоча важливість хромосомних аномалій при неплідності не викликає сумніву, значення окремих порушень залишається неясним. На теперішній час у світовій практиці цитогенетичних досліджень при неплідді і невиношуванні відбувається накопичення фактів для проведення подальшого аналізу набутих даних з метою визначення ролі хромосомних аномалій у виникненні різних форм репродуктивних порушень.
Відомо також, що в світі, в т.ч. і в нашій державі, поширюється застосування допоміжних репродуктивних технологій, тому цитогенетичне обстеження повинно займати важливе місце (G.D. Palermo at all., 2000; А.В. Светлаков и др., 2002; А.В Van Steirteghem at all., 2002; Веселовский В.В., 2003).
З вищевикладеного очевидна роль цитогенетичних дослiджень у вирiшеннi практичних задач, перш за все, пов'язаних з проблемою дiагностики рiзних форм неплiддя та невиношування вагітності, та при використанні різних допоміжних репродуктивних технологій.
Актуальність проблеми, її соціальна значущість і невирішеність багатьох питань зумовили вибір даної теми наукових досліджень.
Зв‘язок теми з науковими програмами, темами. Робота виконана в рамках Цільової комплексної програми генетичного моніторингу в Україні на 1999-2003 рр., науково-дослідної роботи "Генетичний моніторинг населення Івано-Франківської, Чернівецької, Київської областей та м. Києва" шифр теми АМН030 № держреєстрації 0101U001157. При виконанні науково-дослідної роботи автором зібраний та проаналізований первинний матеріал; зроблена статистична обробка отриманих даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливостi каріотипу подружнiх пар з репродуктивними розладами різного походження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок