Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни

Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни

Назва:
Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,11 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Державна установа
"Інститут економіки та прогнозування
Національної академії наук України"
Артьомова Тетяна Іванівна
УДК 330.13
Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни
08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державній установі "Інститут економіки
та прогнозування НАН України".
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України", завідувач відділу економічної теорії
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Архієреєв Сергій Ігоревич,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри загальної економічної теорії;
доктор економічних наук, доцент
Довбенко Михайло Володимирович,
Інститут відкритої політики, директор;
доктор економічних наук, професор
Кривенко Костянтин Тарасович,
Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", заступник завідувача кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів.
Захист відбудеться 05 березня 2008 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий " 05"лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На рубежі віків і тисячоліть два величезних трансформаційних процеси змінили вигляд глобального суспільного господарства: з одного боку, криза і розпад системи традиційного соціалізму обумовили формування перехідної економіки інверсійного типу, з іншого – ринково зрілі країни вступили в стадію переходу до постіндустріального суспільства. І процеси ринкової трансформації, і феномен господарської глобалізації усвідомлені світовою суспільною думкою, однак їх справжня суть та механізми розгортання залишаються неясними. Це обумовлює поширення хаосу і невизначеності господарської життєдіяльності, що посилює больові шоки від інституційних зрушень та розламів і не дозволяє людству гідно відповісти на глобальний виклик буття. У той же час, хаос характеризує не стільки стан реальних об’єктів, скільки недостатню наукову рефлексію тих законів, що стоять за сприйманою зовні невизначеністю і дезорганізацією Кирдина С. Институциональная структура современной России: эволюционная модернизация // Вопросы экономики. – 2004. – № 10. – С. 89.. Логічним наслідком сказаного є нагальна потреба у відшуканні адекватної методології дослідження явищ господарської глобалізації і процесуальності.
Актуальність теми. На пояснення зазначених явищ претендують сьогодні теорія систем, синергетика, філософія постмодерну, математична логіка, цивілізаційний підхід в історії, соціологія постіндустріальної хвилі, термодинамічна теорія структури, стійкості і флуктуацій, екологічна економіка, біоетика, різні інституціональні підходи і т. ін. Разом з тим основу трансформаційних процесів світового господарства складають зміни в економічному базисі і надбудові, а ядро господарської глобалізації утворює глобалізація економічна. Це з необхідністю висуває на роль методологічного лідера економічну теорію. Однак сучасна економічна теорія знаходиться в кризовому стані; трьом її основним науковим гілкам (трудовій теорії вартості, маржиналізму, інституціональній економіці), що досліджують єдиний об’єкт, властиві різні методологічні підґрунтя, а разом з тим і три бачення світу. У такому вигляді економічна наука не може надати адекватну відповідь на глобальний виклик буття: вона є традиційною (позаісторичною), бо не відображає генезис свого об’єкта в єдиній просторово-часовій системі координат, а її основні наукові течії перебувають у стані ідеологічної ворожнечі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок