Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В АСПЕКТІ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ МУЗИКАНТА-АРТИСТА

ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В АСПЕКТІ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ МУЗИКАНТА-АРТИСТА

Назва:
ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В АСПЕКТІ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ МУЗИКАНТА-АРТИСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,59 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
СИРЯТСЬКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 159.923:78.071.2: 781.68
ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В АСПЕКТІ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ МУЗИКАНТА-АРТИСТА
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ХАРКІВ 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному університеті мистецтв
ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент
Шаповалова Людмила Володимирівна Харківський державний університет мистецтв
ім. І.П. Котляревського,
завідувач кафедри інтерпретології та аналізу музики
Офіційні опоненти: |
доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
завідувач кафедри історії, теорії виконавства та
музичної педагогіки
кандидат мистецтвознавства, доцент
Антонова Олена Григорівна
Донецька державна музична академія
ім. С.С. Прокоф'єва,
доцент кафедри історії музики і фольклору
Захист відбудеться 7 травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “5” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Чернявська М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Специфіка музично-артистичної діяльності пов’язана з багатьма факторами, єдність яких розкриває зміст інтерпретації музики. Однією з найсуттєвіших рис актуалізації ролі виконавця в світі музичного мистецтва було виокремлення суб’єкта виконавської творчості (як самостійної „гілки” музичної культури Нового часу), що супроводжувалось народженням нової парадигми композиторського мислення – музичного твору.
Безумовно, музичний твір є історично детермінованим явищем. Поява в західноєвропейській культурі цього феномену обумовила формування виконавського професіоналізму, націленого на передачу досвіду від майстра до учня та на підвищення технічної сторони підготовки. Втім музичний твір не охоплює всі історично усталені форми прояву музично-виконавської діяльності. Так, імпровізація в фольклорній системі музикування (пізніше – у джазовій) дає приклади виконавства „поза твором”. Однак, за твердженням апологетів традиційної музичної естетики та інтерпретології, саме музичний твір є об’єктом інтерпретації в контексті світської культури XVII – XIX ст. (Н. Корихалова, В. Москаленко, Н. Очеретовська та ін.).
Згідно іншої точки зору, креативна активність виконавця скерована не лише на музичний твір, а й на власну самоздійсненність, тобто на самого себе (Ю. Вахраньов, В. Сирятський). Ось чому виконанню притаманні і експресія, і емоційність, і роздуми, і воля. Людство співає, грає, творить і слухає музику тому, що завдяки цьому воно виявляє чуттєво-інтелектуальне пізнання світу культури як духовної сутності Буття. Отже, виконавська творчість виникає як увиразнення значущих моментів життя музиканта-артиста, як система особистісного спілкування за критеріями загальнолюдських цінностей .
Незважаючи на серйозний рівень вивчення історико-теоретичних проблем виконавства, діяльність видатних музикантів-інтерпретаторів ще не розглядалась у площині психології особистості, хоча її впливи на творчий процес ніхто не заперечує. Взаємодія суб’єктів у процесі музично-виконавської діяльності є об’єктивно існуючим механізмом психологічного самовиявлення творчої особистості. Виходячи з цієї онтологічної настанови, можна припустити, що характеристика виконавця як суб’єкта творчості вповні віддзеркалює особливості його виконання в психологічному сенсі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В АСПЕКТІ ПСИХОЛОГІЇ ОСОБИСТОСТІ МУЗИКАНТА-АРТИСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок