Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОДОТ ГАЛІП: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ

ТЕОДОТ ГАЛІП: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ

Назва:
ТЕОДОТ ГАЛІП: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Колодій Оксана Віталіївна
УДК 821.161.2 Гал 09
ТЕОДОТ ГАЛІП: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ
10.01.01 ? українська література
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів ? 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мельничук Богдан Іванович,
професор кафедри української літератури
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Хороб Степан Іванович,
завідувач кафедри української літератури
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
 
кандидат філологічних наук, учений секретар
Швець Алла Іванівна,
учений секретар Львівського відділення
Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки
України, кафедра історії української літератури, м. Тернопіль
Захист відбудеться 27 квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.13 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 24 березня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Я.І. Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У нинішньому складному процесі національного відродження помітно зростає інтерес до різних аспектів історичного минулого. Особливої актуальності набуває потреба заповнити історико-літературний контекст іменами, несправедливо обійденими в історії української культури, що, за висловом академіка М. Жулинського, „донедавна нагадувала розбиту, викривлену ґрунтову дорогу, яка прямувала до грандіозної арки, вибудуваної на честь тільки світоглядно непомильних класиків...” Жулинський М. Із забуття ? в безсмертя. ? К.: Дніпро, 1990. ? С. 3. .
Серед постатей, залишених дослідниками літератури поза увагою, і Теодот Галіп ? письменник, дипломат, активний громадсько-політичний і культурний діяч, учасник національно-визвольних змагань 1917?1920 рр.
Свого часу його твори зацікавили І. Франка, А. Кримського, О. Маковея, В. Сімовича. Вірші Галіпа сподобалися й Лесі Українці. І. Франко видрукував деякі з них в антології „Акорди” (1903). А П. Грабовський вважав їх гідними представляти тогочасну поетичну Україну ? він переклав п’ять Галіпових поезій російською і ввів до збірки „Песни Украйны” (1898).
Сьогодні стало можливим пильніше поглянути на перейдений Т. Галіпом шлях та його літературну, далеко ще не зібрану воєдино спадщину ? поезію, прозу, публіцистику, літературну критику та мемуари ? й віддати належне особистості, яка своєю громадською діяльністю і письменницьким хистом, безперечно, заслуговує на власне місце в нашій літературі й національному розвиткові.
У цьому напрямку вже зроблені певні кроки. Зокрема, його творчість почасти репрезентована завдяки публікаціям поетичних добірок у перевиданнях антологій „Акорди” (1992) та „Українська муза” (1993), циклу віршів „Хризантеми” (1999). У „Буковинському журналі” (1994) видрукувані мемуари письменника. Т. Галіп представлений в „Українській літературній енциклопедії” (1988), в „Енциклопедії українознавства” (1993). У періодиці 90-х рр. вміщені портретно-оглядові статті М. Івасюка (1991) та Ф. Погребенника (1999), у двотомнику праць В. Сімовича ? передрук його споминів „Тодот Галіп”; належна увага висвітленню суспільно-політичної діяльності письменника-патріота, зокрема його участі в національному рухові українців Буковини початку ХХ ст., приділена в монографії історика О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОДОТ ГАЛІП: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок