Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРОЗОВ Володимир Віталійович
Індекс УДК 378.14.147
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри
педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Цокур Ольга Степанівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського, доцент кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
ім. Володимира Винниченка, доцент кафедри педагогіки
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і
науки України, м. Херсон
Захист відбудеться 20 грудня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті ( 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету ( 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54)
Автореферат розіслано 18 листопада 2000 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування сучасної системи освіти, перехід із предметного на особистісно-орієнтоване навчання диктується як вимогами економіки, так і новим розумінням ролі людського фактора в соціальному житті, реформуванням суспільства на демократичних і гуманістичних принципах. Результативність цього процесу неможлива без ґрунтовного аналізу рівня професіоналізму вчительських кадрів і пошуку шляхів подальшого удосконалення якості їхньої підготовки.
Зняття протиріч, що існують у педагогічній практиці між потребами у творчій особистості вчителя і репродуктивним рівнем його підготовки у вищій школі; тенденцією до інтенсифікації навчального процесу і низьким рівнем готовності вчителя до інноваційної діяльності, припускає пошук нових підходів до організації навчання, створення необхідних умов для творчого становлення особистості майбутнього вчителя, нагромадження ним досвіду творчої професійної діяльності.
Сьогодні відчувається потреба в такій людській взаємодії, що, при всьому розходженні поглядів, позицій, установок, ґрунтується на принципах діалогічного спілкування, співробітництва і співтворчості. Однак учитель не завжди готовий будувати свої стосунки з учнями на діалогічній основі, використовувати навчальний діалог як форму спілкування, навчання і засіб творчого розвитку їхньої особистості. Якщо на уроках має місце діалог, то він частіше виступає організаційною формою, але не педагогічною цінністю, принципом, умовою творчої роботи вчителя й учня, самовдосконалення їхньої особистості. Таким чином, актуальною є педагогічна проблема пошуку шляхів нормування готовності студентів до діалогічного навчання.
Проблема діалогу хвилювала ще Сократа, Платона, М.Бубера, М.М.Бахтіна, К.Ясперса та ін., що розглядають діалог як засіб взаємодії, комунікації, духовного єднання і самоствердження особистості.
Певний інтерес представляють праці Б.Г.Ананьєва, Л.І.Божович, О.В.Запорожця, О.М.Леонтьєва, Х.Й.Лійметса, М.І.Лісіної, Б.Ф.Ломова, А.В.Мудрика, В.М.М’ясищева, у яких обґрунтовується роль спілкування, у тому числі й діалогічного, у продуктивності навчальної діяльності; Є.І.Головахи, Л.С.Виготського, Є.О.Ножина, Т.А.Флоренської, де дається обґрунтування діалогу як форми спілкування і взаєморозуміння людей.
Дидактичні можливості діалогу досліджувалися C.Ю.Кургановим, Г.М.Кучинським, Т.К.Мухіною, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ДО ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок