Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНОГО РУХУ В УКРАЇНІ В 90-х рр. ХХ ст.

ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНОГО РУХУ В УКРАЇНІ В 90-х рр. ХХ ст.

Назва:
ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНОГО РУХУ В УКРАЇНІ В 90-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НАЗАРЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94(477)“19”ХХ ст. 90-ті рр.
ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНОГО
РУХУ В УКРАЇНІ В 90-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
СЛЮСАРЕНКО АНАТОЛІЙ ГНАТОВИЧ,
завідувач кафедри новітньої історії України,
декан історичного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
МАЙБОРОДА ОЛЕКСАНДР МИКИТОВИЧ,
завідувач відділу етнополітології
Інституту політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України
кандидат історичних наук, доцент
КАПЕЛЮШНИЙ ВАЛЕРІЙ ПЕТРОВИЧ,
декан юридичного факультету
Академії праці і соціальних відносин
Федерації профспілок України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист дисертації відбудеться 29 вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 28 серпня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент БОЖКО О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою і завданнями дослідження. Загальний обсяг дисертації – 236 сторінок. Вона складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку джерел та літератури (46 сторінок, 560 найменувань).
Вступ. Актуальність дослідження. Становлення України як незалежної держави, формування багатопартійної системи, постійна трансформація українського політикуму (політичного середовища), сприяють науковій зацікавленості багатьма суспільно-політичними явищами. Важливе місце у цьому процесі займають дослідження еволюції політичних партій та рухів. При цьому, соціал-демократичний напрямок користується особливою увагою.
В значній мірі, саме з соціал-демократією пов’язують економічний добробут і політичну стабільність сучасної Європи, активність інтеграційних процесів та їх успішність.
Сьогодні досить актуальними для України є реформування системи влади, розбудова громадянського суспільства, приєднання до євроатлантичної спільноти, у першу чергу, з використанням позитивно зарекомендованих напрацювань європейських соціал-демократів. Відтак, перед історичною наукою постає завдання з’ясувати процес становлення соціал-демократичного руху в Україні, встановити причини, через які він не зміг добитись на загальнодержавному рівні втілення у життя своїх головних принципів – свободи, справедливості, солідарності, стати дієвим гравцем загальноєвропейської політики, лобістом національних інтересів.
Актуальність обраної теми посилюється відсутністю ґрунтовних узагальнюючих наукових праць, присвячених комплексному дослідженню соціал-демократичного руху в Україні в 1990-х рр.
Об’єктом дослідження є партії – репрезентанти соціал-демократичного руху в Україні в 90-х рр. ХХ ст. – партія “Соціал-демократичний Союз” (СДС), Соціал-демократична партія України (СДПУ), Соціал-демократична партія України (об’єднана) (СДПУ(О)), Українська соціал-демократична партія (УСДП).
Предметом дослідження є основні напрями та форми еволюції соціал-демократичних партій України. У зв’язку з цим, досліджуються насамперед особливості їх створення, участь у національно-державному будівництві, міжнародна діяльність та взаємовідносини з іншими структурами. Аналізуються результати з’їздів, конференцій, причини та наслідки розколів і об’єднань партій, вивчається теоретичний доробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНОГО РУХУ В УКРАЇНІ В 90-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок