Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
СЕВЕРИН Олександр Євгенович
УДК 346.5 : 336.74
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ
СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
господарсько-процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Хахуліна Капіталіна Степанівна,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, старший науковий
співробітник (м. Донецьк)
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління,
завідуючий кафедрою цивільно-правових
дисциплін (м. Київ)
кандидат юридичних наук
Жуков Ігор Миколайович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого МОН України,
асистент кафедри (м. Харків)
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться " листопада 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий " 17 " жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до нових умов господарювання та надання права на здійснення зовнішньоекономічної діяльності необмеженому колу господарюючих суб'єктів зумовили потребу у швидкому формуванні ринкового валютного законодавства. Воно розпочалося на початку 90-х років фактично без наявності теоретичних розробок з цього питання і відбувалося протягом останнього десятиліття за відсутності комплексного, системного підходу у законотворенні. Як наслідок, нинішнє валютне законодавство характеризується складністю, безсистемністю, контроверсійністю підзаконних нормативних актів між собою і з основоположними законами.
На сьогодні доводиться констатувати, що недосконалість валютного законодавства призводить до виникнення безлічі проблем у взаєминах суб'єктів господарювання з контрагентами і державними контролюючими органами. Існування шляхів безпідставного відпливу валютних цінностей з України поєднується з хоча і встановленими в підзаконних нормативних актах, але економічно невиправданими перешкодами для здійснення валютних операцій. Недосконалість правового регулювання валютних операцій суб'єктів господарювання не відповідає ні публічним, ні приватним інтересам і потребує подолання. Ще більше загострює цю потребу розширення та активізація зовнішньоекономічної діяльності, що відбувається сьогодні, урізноманітнення угод, здійснюваних з використанням іноземної валюти.
Прийняття і вступ у дію Господарського кодексу України має справити позитивний вплив на впорядкування відносин у сфері здійснення валютних операцій, але закладені у ГК норми потребують розвитку у спеціальному законодавстві: потрібне прийняття Закону України "Про валютне регулювання".
Це потребує відповідної теоретичної розробки зазначеного питання. На сьогодні відзначається нестача досліджень, котрі поєднували б теоретичні узагальнення з аналізом практики правозастосування. Окремі питання правового регулювання валютних операцій розглядалися в роботах Є.Алісова, В.Богуна, І.Жукова, А.Золотова, В.Кротюка, С.Макаренка, С.Макухи, Л.Петрашко, В.Самофалова та інших авторів, але комплексного дослідження правового регулювання валютних операцій суб’єктів господарської діяльності ще не здійснювалося.
Відтак, є доцільним розглянути "валютний аспект" господарських правовідносин, маючи результатом комплексне бачення існуючих проблем і розробку системних пропозицій щодо удосконалення правового регулювання валютних операцій суб’єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок