Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ІЗОЛЬОВАНОГО ТА СПОЛУЧЕНОГО ЕХІНОКОКОЗУ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ

ДІАГНОСТИКА І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ІЗОЛЬОВАНОГО ТА СПОЛУЧЕНОГО ЕХІНОКОКОЗУ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ

Назва:
ДІАГНОСТИКА І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ІЗОЛЬОВАНОГО ТА СПОЛУЧЕНОГО ЕХІНОКОКОЗУ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
БУРИГІН ВІТАЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.24.- 002.951.21-053.2
ДІАГНОСТИКА І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ІЗОЛЬОВАНОГО ТА СПОЛУЧЕНОГО ЕХІНОКОКОЗУ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ
14.01.09 – дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Лосєв Олександр Олександрович
завідувач кафедри дитячої хірургії Одеського державного медичного університету
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Сокур Петро Павлович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології
доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, Заслужений лікар України Радіонов Борис Васильович, завідувач відділом торакальної хірургії Державної установи “Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України”
Провідна установа: Інститут хірургії та трансплантології АМН України
Захист відбудеться 06.09.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю “Дитяча хірургія” при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ, бул. Т. Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 12.07. 2007 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент Я.М. Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ехінококоз – паразитарне захворювання, що відоме понад 3000 років, залишається актуальною медичною та соціальною проблемою. Це обумовлено зростанням захворюваності в Україні, хронічним перебігом захворювання, ураженням різних органів, високою частотою ускладнень, незадовільністю результатами лікування через високий рівень післяопераційних ускладнень і рецидивів (Алієв М.М., 2000; Шалімов О.О., 2000). В ендемічних районах ехінококозом уражено 0,3 – 9 % населення, з них 8 – 15 % складають діти. (Карімов Ш.І., 1998; Озерецковська Н.М., 2001). До особливостей перебігу ехінококозу у дітей належать висока частота ураження легень (55 – 69 %), швидкий ріст ехінококових кіст, що веде до раннього розвитку ускладнень, частота яких може досягати 45 %, висока частка негативних серологічних реакцій (25 - 40 %). У дітей в 3 рази частіше, ніж у дорослих, зустрічається сполучене ураження. (Пулатов А.Т., 1998; Шамсієв А.М., 1999; Ayten Kayi C., 2001).
Основним засобом попередження розвитку ускладнень ехінококозу вважається рання діагностика із застосування скринінгових обстежень в ендемічних районах. Для виявлення ураження легень зазвичай застосовуються серологічні реакції чи рентгенологічне обстеження, які мають деякі недоліки, що обмежують їх застосування, особливо, в дитячому віці (Васильєва Н.П., 2002; Каримов Ш.І., 1998).
Високою залишається частка помилкових діагнозів при обстеженні дітей з ехінококозом легень, що обумовлено ідентичністю клінічної та рентгенологічної картини з багатьма іншими захворюваннями. Розвиток ускладнень також ускладнює діагностику (Бірюков Ю.В., 1999; Gollacher B., 2000; McManus D., 2003).
Головним засобом лікування дітей з ізольованим та сполученим ехінококозом легень залишається хірургічне втручання. Для хірургічного лікування дітей з ехінококозом запропоновано велику кількість втручань: від пункції кісти до резекції легені (Назиров Ф.Г., 2002; Пулатов А.Т., 2001; Anadol D., 1998; Ayten Kayi C., 2001). Однак чіткі показання до застосування того чи іншого виду оперативних втручань, що враховували би кількість і розміри кіст, стадію розвитку паразита, наявність ускладнень, не розроблені. Найбільш поширена операція, що виконується при ехінококозі легень у дітей – це ехінококектомія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ІЗОЛЬОВАНОГО ТА СПОЛУЧЕНОГО ЕХІНОКОКОЗУ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок