Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Парагенетичні ландшафтні комплекси берегової зони моря (на прикладі чорноморського узбережжя Криму)

Парагенетичні ландшафтні комплекси берегової зони моря (на прикладі чорноморського узбережжя Криму)

Назва:
Парагенетичні ландшафтні комплекси берегової зони моря (на прикладі чорноморського узбережжя Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет
імені В. І. Вернадського
Агаркова-Лях Ірина Володимирівна
УДК 911.52 [(210.5)+(262.5)+(477.75)]
Парагенетичні ландшафтні комплекси берегової зони моря (на прикладі чорноморського узбережжя Криму)
11.00.01 – фізична географія, геофізика та геохімія ландшафтів
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Таврійському національному університеті
імені В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Скребець Григорій Миколайович,
Таврійський національний університет
імені В. І. Вернадського, доцент
кафедри фізичної географії і океанології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Шуйський Юрій Дмитрович, Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова, завідувач кафедри фізичної географії та природокористування
кандидат географічних наук, доцент
Єна Олександр Васильович, Кримський республіканський Інститут післядипломної педагогічної освіти, м. Сімферополь, завідувач кафедри теорії й методики природно-математичної освіти
Провідна установа: Інститут географії НАН України
Захист відбудеться 16 травня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.03 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Ак. Вернадського, 4, ауд. 438, корпус А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Ак. Вернадського, 4, ауд.438, корпус А.
Автореферат розісланий “15 “ квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Позаченюк К. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Роль берегової зони в житті людства дуже велика. Морський транспорт і торгівля, марикультура і рекреаційне господарство - це неповний перелік сконцентрованих тут видів господарської діяльності. Особливе значення берегова зона має для Кримського півострова, де туризм і рекреація виступають як пріоритетні напрями його економічного розвитку.
Будучи однією з найбільш яскравих контактних зон географічної оболонки, протягом багатьох десятиліть берегова зона вивчається представниками різних галузевих наук в єдності її наземної і водної частин. Незважаючи на це, в ландшафтному відношенні до цього часу берегова зона досліджена слабо і, особливо, як цілісний природний комплекс, що включає в себе і територіальні та аквальні комплекси. У цьому плані найбільш перспективним представляється застосування для її вивчення теорії парагенетичних ландшафтних комплексів (ПГЛК), яка базується на системному підході, що дозволяє розглядати природні комплекси суші і моря, які взаємодіють у береговій зоні, як цілісну парагенетичну ландшафтну систему.
Однак, у теперішній час, фактично, не розроблено теоретичні і методичні основи застосування теорії ПГЛК до берегової зони моря: відсутнє поняття берегової зони як ПГЛК, не визначено її ландшафтні межі і основні особливості, не розроблено методику вивчення ПГЛК берегової зони моря. Відсутні і регіональні дослідження ПГЛК берегової зони України загалом і Кримського півострова, зокрема. Це свідчить про актуальність парагенетичних ландшафтних досліджень берегової зони моря як в теоретико-методичному, так і регіональному відношенні, що обумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була складовою частиною наукових досліджень географічного факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського з держбюджетної теми “Комплексні географічні дослідження природних і господарських систем Криму, прилеглих територій і акваторій” і держбюджетної теми кафедри фізичної географії і океанології “Ландшафтні, геоекологічні і океанологічні дослідження Кримського регіону і суміжних акваторій” (1997-2001 рр., № 0198И005719).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Парагенетичні ландшафтні комплекси берегової зони моря (на прикладі чорноморського узбережжя Криму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок