Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.)

Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.)

Назва:
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича
На правах рукопису
Юрійчук Юрій Андрійович
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини
(1989 - середина 1990-х рр.)
УДК: 66.5 (4)
Ю 71
07.00.02 - Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2000


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії та міжнародних відносин Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету, завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Макар Юрій Іванович
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович, завідувач відділом інституту історії України Національної Академії Наук України
доктор історичних наук,
Троян Сергій Станіславович, завідувач кафедри міжнародних відносин і країнознавства Рівненського інституту слов’янознавства Київського інституту “Слов’янський університет”
Провідна організація - Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “29” вересня 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д.76.051.03 в Чернівецькому державному університеті ім.Ю.Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул.Кафедральна, 2 (корпус 14).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича
(м.Чернівці, вул.Лесі Українки, 23)
Автореферат розіслано 25 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради, В.Л.КАРПО
кандидат історичних наук, доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Останнє десятиліття ХХ ст. стало революційним періодом в історії країн Центральної та Східної Європи. Саме в цей час у їх суспільно-політичному розвитку значну роль почав відігравати національний фактор, що призвело як до позитивних, так і до негативних політичних, соціальних та культурних наслідків. Яскравим прикладом цього процесу може слугувати історичний розвиток Чехо-Словаччини та її держав-наступниць періоду кінця 1980-х - середини 1990-х рр.
Вивчення ролі національного фактора в суспільно-політичному житті Чеської та Словацької республік дозволяє глибше зрозуміти основні тенденції розвитку цих країн в новітній період.
З самого моменту свого виникнення у 1918 р. Чехо-Словаччина постала як багатонаціональне державне утворення. Протягом усієї історії існування цієї держави проблема співжиття різних національностей та етнічних груп посідала чільне місце як на політичному, так і на культурному та побутовому рівнях.
Великі перетворення, що відбулися в Чехо-Словаччині та в інших країнах Центральної та Східної Європи наприкінці 1980-х рр., значною мірою зумовлені зростанням ролі національного фактора в суспільно-політичному житті, знову висунули на політичну арену це своєрідне та суперечливе явище - націоналізм. Падіння системи державного соціалізму та розпад Чехо-Словацької федерації продемонстрували силу національного чинника у політичному житті країни. Слід підкреслити, що національний фактор у даному випадку виступив одночасно руйнівником усталених політичних утворень та творцем нових національних держав.
Відповідно, національні суперечності та конфлікти, що мають місце в новоутворених Чеській та, особливо, Словацькій республіках, можуть відіграти важливу роль для цих країн, негативно впливаючи на їхній внутрішній розвиток, або навіть скласти загрозу їхній територіальній цілісності (наприклад, прагнення угорської меншини у Словаччині до автономії).
Розвиток внутрішньополітичних процесів у двох колишніх республіках Чехо-Словацької федерації в період формування громадянського суспільства, нової демократичної політичної культури відбувається складно і неоднозначно та має свої національні особливості в кожній з них. Внутрішньополітичний розвиток Чехії та Словаччини після 1992 р. включає в себе тип та характер функціонування державних інститутів, проведення радикальних суспільно-економічних реформ, формування нових традицій політичної діяльності та утвердження у масовій свідомості цінностей демократії та поваги до прав людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок