Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ БОРАТІВ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, АКТИВОВАНИХ ІОНАМИ ЛАНТАНІДІВ

СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ БОРАТІВ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, АКТИВОВАНИХ ІОНАМИ ЛАНТАНІДІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ БОРАТІВ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, АКТИВОВАНИХ ІОНАМИ ЛАНТАНІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСКОГО
ПІР ПАВЛО ВІКТОРОВИЧ
УДК 535.37:546.27:546.66
СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ БОРАТІВ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, АКТИВОВАНИХ ІОНАМИ ЛАНТАНІДІВ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі хімії лантанідів Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатского НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
ДОЦЕНКО Володимир Павлович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатского НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
ГЕТЬМАН Євген Іванович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук
СТОЯНОВА Ірина Вікторівна,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатского НАН України,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться “ 5 ” грудня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.01 Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатского НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатского НАН України (м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86).
Автореферат розісланий “ 3 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Безлуцька І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У даний час борати лужноземельних металів (ЛЗМ), активовані іонами лантанідів, використовуються у якості люмінофорів у приладах відображення інформації, освітлювальній та медичній техніці, а також у дозиметрії іонізуючих випромінювань. Окрім того, ці сполуки є однією з найперспективніших груп нелінійно-оптичних матеріалів для отримання генерації в ультрафіолетовій області спектру. Для спрямованого пошуку нових люмінесцентних та оптичних матеріалів необхідно встановити зв'язок між хімічним складом, структурою, електронною будовою та спектрально-люмінесцентними властивостями боратів ЛЗМ. Однак, деякі питання як фундаментального, так й прикладного характеру залишаються нез’ясованими до теперішнього часу. Зокрема, відсутні загальноприйняті положення щодо характеру впливу кристалічного оточення на спектрально-люмінесцентні властивості лантанідів у боратах ЛЗМ. Обмежені дані про електронну будову боратів ЛЗМ, природу дефектів, що формуються у процесі синтезу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно основних напрямів наукових досліджень, що проводяться у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України: "Дослідження залежності склад-структура-оптичні властивості твердих розчинів елементів II-III груп зі змішаними аніонами для інтерференційних покриттів ІЧ оптики та детекторів іонізуючого випромінювання з метою отримання нової функціональної кераміки " (№ держреєстрації 0101U001081, 2001-2003 рр.); "Нові люмінесцентні сполуки лантанідів" в рамках цільової наукової програми відділення хімії НАН України "Фундаментальні основи утворення нових сполук та матеріалів, фізико-хімічні принципи керування хімічними реакціями" (№ держреєстрації 0102U001630, 2002-2006 рр.); "Дослідження закономірностей зміни ступеня окислення лантанідів у складних оксидах та фторидах елементів II-III груп з метою оптимізації складу нових плівкоутворюючих та сцинтиляційних матеріалів " (№ держреєстрації 0104U002201, 2004-2006 рр.).
Мета роботи – з’ясування залежності спектрально-люмінесцентних властивостей Ln2+(3+) від кристалічної структури та електронної будови боратів ЛЗМ, визначення факторів, що обумовлюють стабілізацію Ln2+ кристалічною граткою та оптимізація умов отримання ефективних люмінесцентних та оптичних матеріалів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
? синтезувати борати ЛЗМ та тверді розчини на їх основі, що містять іони лантанідів Ln2+ (Ln= Eu, Tm, Yb);
? вивчити залежність спектрально-люмінесцентних властивостей іонів Ln2+(3+) від особливостей кристалічної структури та електронної будови боратів ЛЗМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНО-ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ БОРАТІВ ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ, АКТИВОВАНИХ ІОНАМИ ЛАНТАНІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок