Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічна та просвітницька діяльність Василя Сімовича (1880-1944)

Педагогічна та просвітницька діяльність Василя Сімовича (1880-1944)

Назва:
Педагогічна та просвітницька діяльність Василя Сімовича (1880-1944)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Когут Тетяна Михайлівна
УДК 4 (4777) (092)
Педагогічна та просвітницька діяльність
Василя Сімовича (1880-1944)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія Сковороди”, Міністерство освіти і
науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Ігнатенко Наталія Вікторівна,
ДВНЗ Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди, декан педагогічного
факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Руснак Іван Степанович,
Чернівецький національний
університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри педагогіки та методики
початкової освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Джус Оксана Володимирівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Захист відбудеться 24 жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий 23 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р.Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ
Актуальність теми дослідження. Перед сучасною педагогічною наукою та освітньою практикою постали питання творення національної школи й освіти в Україні, оптимізації та удосконалення системи виховання підростаючого покоління, забезпечення можливості постійного духовного самовдосконалення кожної особистості, демократизації навчально-виховного процесу, його побудови на основі утвердження загальнолюдських та національних цінностей. Розв’язання цих актуальних завдань вимагає науково-теоретичного обґрунтування інноваційних підходів до розбудови національної системи освіти та виховання, поєднання теоретичних пошуків з ретроспективним аналізом розвитку національної педагогічної думки, освітньо-виховного досвіду минулого.
Звернення до ґрунтовного, науково-об’єктивного, конструктивного вивчення вітчизняного науково-педагогічного досвіду, спадщини видатних учених та громадських діячів початку ХХ століття є характерною ознакою сьогоднішнього розвитку історико-педагогічної науки, забезпечує дотримання принципів єдності, системності та наступності у її розвитку, свідчить про прагнення сучасних дослідників знайти в минулому витоки провідних наукових ідей сучасності так і потребу переглянути і переоцінити у світлі сучасної науки ті освітні концепції та теорії, які раніше з якихось причин не розглядались чи відкидались як помилкові.
Рухаючись уперед наука не лише створює нове, а й неминуче переоцінює здобутки та прорахунки минулого, що дає змогу осмислити загальну картину історико-педагогічного процесу в Україні як цілісного багатогранного явища, відтворити розвиток української педагогіки, яка довгий час розглядалась лише у загальноросійському (чи загальносоюзному) контексті. Завдяки дослідженням Г.Бєлан, А.Бойко, Г. Бугайцевої, Б.Гречина, Л. Голубича, О.Джус, Ю.Калічака, О.Кін, Р.Кіри, І.Кучинської, Р. Михайлишин, І.Пінчук, Н.Пастушенко, І.Сойко, О.Таран до наукового обігу повертаються незаслужено забуті чи дискредитовані імена українських освітніх та громадських діячів: О.Барвінського, Б.Грінченка, Г.Ващенка, А.Животка, Ю.Дзеровича, О.Кониського, С.Миропольського, І.Огієнка, І.Орлая, С.Русової, С.Сірополка, І.Стешенка, М.Сумцова, П.Юркевича, І.Ющишина та інших.
Внесок галицьких педагогів першої третини ХХ ст. О.Барвінського, П.Біланюка, Я.Біленького, Г.Врецьони, М.Галущинського, А.Домбровського, Б.Заклинського, А.Крушельницького, Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Педагогічна та просвітницька діяльність Василя Сімовича (1880-1944)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок