Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції

ТЕХНОЛОГІЯ напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ЗОЛОТУХІНА ІННА ВАСИЛІВНА
УДК 637.247.002.62:663.674
ТЕХНОЛОГІЯ напівфабрикатів на основі сколотин
для виробництва збитої десертної продукції

Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дейниченко Григорій Вікторович,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі,
завідувач кафедри устаткування
підприємств харчування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пивоваров Павло Петрович,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі,
професор кафедри технології харчування
кандидат технічних наук, доцент
Ізбаш Євгенія Олександрівна,
Одеська національна академія
харчових технологій,
доцент кафедри технології молока
та сушіння харчових продуктів
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського
Міністерства освіти і науки України,
кафедра технології харчування
Захист відбудеться “_22_”____11__ 2006 р. о _1500_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дубініна А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останній час спостерігається підвищення об'єму виробництва молочних продуктів шляхом впровадження ресурсозберігаючих технологій. Враховуючи те, що в світі існує проблема дефіциту білка в харчуванні, виникає необхідність удосконалення структури переробки молока на масло та сир в напрямку більш повного використання отриманої при цьому білково-вуглеводної молочної сировини (БВМС) – знежиреного молока, сколотин, молочної сироватки на харчові цілі.
Сколотини є унікальним продуктом, що одержують при виробництві вершкового масла. При мінімальній енергетичній цінності та незначному вмісті атерогенних речовин, до їх складу входить комплекс речовин антисклеротичної ліпотропної дії. Висока біологічна цінність сколотин зумовлює необхідність їх збору, повного та раціонального використання, зокрема у виробництві продуктів харчування.
Одним із шляхів підвищення харчової цінності БВМС є її концентрування методом ультрафільтрації (УФ). Застосування УФ-обробки дозволяє здійснювати концентрування харчових рідин без впливу температури, що сприяє зберіганню нативних властивостей харчових нутрієнтів, підвищува-ти ступінь використання окремих компонентів сировини, отримувати продукти харчування підвищеної харчової цінності.
Важливою є проблема використання БВМС у закладах ресторанного господарства при виробництві збитої десертної продукції, яка користується великим попитом серед різних верств населення. Об’єм продукції, що виробляється та реалізується в теперішній час, не відповідає попиту на неї. Це певним чином пов’язано із вузьким асортиментом напівфабрикатів високого ступеня готовності, використання яких забезпечувало б гарантовану якість кінцевого продукту.
У зв’язку з вищевикладеним дослідження, спрямовані на розробку нових видів напівфабрикатів для збитої десертної продукції (НЗДП) на основі сколотин та їх УФ-концентрату, є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до основних напрямків наукових досліджень Харківського державного університету харчування та торгівлі за темами №4-02-03Д “Дослідження процесу ультрафільтрації сколотин з метою розробки технології м’якого морозива” (№ держреєстрації 0102U003971), №10-03-06Б “Удосконалення процесів та обладнання для переробки харчової сировини на підприємствах харчування”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок