Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ З ОЗНАКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ З ОЗНАКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ З ОЗНАКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова
ОВЧАР ОЛЕГ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 159.922.6:355.11
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ
З ОЗНАКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому інституті післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників АПН України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор Максименко Юрій Борисович, Донецький інститут післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників АПН України, завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Вісковатова тетяна Павлівна, Одеський національний університет, професор кафедри клінічної психології
кандидат психологічних наук, ВОРОНОВ Олександр Ігорович, старший офіцер морально-психологічного забезпечення відділу виховної роботи в/ч 0152 (м.Одеса)
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 18 жовтня 2003 р. о 10.00 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 у Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 15 вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук Коробіцина М.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розбудова незалежної Української держави, зокрема, її Збройних Сил, проходить у надзвичайно важких умовах. Військкомати, що займаються відбором молоді призовного віку, зіштовхуються з проблемою масового соматичного та морального нездоров’я призовної молоді. В свою чергу, відібрані для служби вже з першого етапу перебування у військовій частині відчувають наростаючий психологічний дискомфорт. Ця проблема ще більш усугубляється від недостатньої психологічної компетентності офіцерського складу. Отже, знання психологічних особливостей осіб, що скоюють девіантні вчинки, дозволяло б краще аналізувати передумови таких випадків та розробляти дієві заходи щодо своєчасного виявлення у військовослужбовців строкової служби ознак девіацій і застосовувати відповідні профілактичні та корекційні заходи. Особливо це важливо в ситуаціях, які передують включенню молодої людини в режим несення служби зі зброєю, виконання завдань бойового чергування. Актуальність цієї проблеми визначається її теоретичною і практичною значущістю для переходу Збройних Сил України на професійну основу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах планової наукової діяльності Головного управління кадрової політики на період переходу Збройних сил України на професійну основу (шифр “Перспектива”). Тема затверджена 30 березня 1999 р. Вченою Радою Донецького інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників АПН України, протокол № 7 та узгоджена Координаційною Радою АПН України з наукових досліджень в галузі психології та педагогіки від 29 січня 2002 року, протокол № 1.
Об’єкт дослідження – процес особистісного становлення молодої людини в умовах проходження військової служби.
Предмет дослідження – психологічні особливості військовослужбовців строкової служби з ознаками девіантної поведінки.
Мета дослідження – обґрунтувати та експериментально перевірити можливість проявів девіантних відхилень у військовослужбовців строкової служби в залежності від їх психологічних особливостей та строку проходження служби.
Гіпотеза дослідження полягає у припущенні, що девіація, як суб’єктивна модель поведінки окремих військовослужбовців, є результатом взаємодії різного роду психофізіологічних, психологічних, соціальних та соціокультурних факторів, які впливають на особистість та проявляються у вигляді певної дефіцитарності функціонування її потреб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ З ОЗНАКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок