Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ В ПЕРЕЛОМНІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ НАРОДІВ ЄВРОПИ (на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди першої та другої світових воєн)

ФОРМУВАННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ В ПЕРЕЛОМНІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ НАРОДІВ ЄВРОПИ (на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди першої та другої світових воєн)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ В ПЕРЕЛОМНІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ НАРОДІВ ЄВРОПИ (на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди першої та другої світових воєн)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАКАЙ Богдана Ярославівна
УДК 81’373.7 + 811.1’06
ФОРМУВАННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ В ПЕРЕЛОМНІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ НАРОДІВ ЄВРОПИ
(на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди першої та другої світових воєн)
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дрогобицькому Державному педагогічному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент,
СМЕРЧКО Алла Костянтинівна
Дрогобицький державний педагогічний університет
ім. І. Франка, доцент кафедри слов’янських мов
Офіційні опоненти: член-кореспондент Національної Академії Наук України,
доктор філологічних наук, професор,
АкуленкО Валерій Вікторович
Центр наукових досліджень для викладання іноземних мов
НАН України, директор Центру;
кандидат філологічних наук,
Цимбалюк Тетяна Василівна,
Інститут української мови НАН України,
науковий співробітник.
Провідна установа: Київський державний лінгвістичний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра загального та українського мовознавства, м. Київ
Захист відбудеться “22” грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, бульвар Шевченка, 14, кім. 63).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національно-го університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 10).
Автореферат розісланий 9 листопада 2000 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шахова Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У наш час мовознавці активно вивчають фразеологічний фонд мови. Зокрема, підкреслюють властивість фразеології надзвичайно швидко і активно віддзеркалювати зміни в політичному житті та побуті народу.
Разом з тим, аналіз літератури показує, що немає лінгвістичних досліджень, у яких у зіставному плані аналізувалися б тенденції розвитку фразеологізмів у різних мовах, попри те, що існує низка праць, де розглядаються соціальні аспекти фразеотворення у періоди активних соціальних змін та війн (коли відбувається перебудова свідомості та, відповідно, мовної картини світу носіїв мови), та праць, які лише торкаються деяких аспектів цієї проблеми.
Порівняльно-зіставне дослідження формування фразеологічних фондів європейських мов дозволяє виявити універсалії фразеотворчих процесів та особливості їх конкретизації у різних мовах.
Цим обумовлюється доцільність пропонованої дисертаційної праці.
Актуальність теми. Сучасні фразеологічні дослідження зосереджені здебільшого на одній мовній групі. У дисертації аналіз поширено на три мовні групи – слов’янську, германську, романську. Комплексний підхід до питань формування фразеологічних фондів європейських мов, як до проблем загального мовознавства, визначає актуальність дослідження.
Актуальною є також розробка проблеми зумовленості лінгвальних процесів позамовними чинниками. У цьому напрямку наукових досліджень лише поодинокі праці розглядають фразеологічну підсистему мови.
Все це зумовлює актуальність дисертації.
Зв’язок роботи з науковими планами та програмами. Пропонована дисертаційна робота відповідає темі науково-дослідної роботи кафедри слов’янських мов Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка “Науково-методичне забезпечення вивчення слов’янських мов в національній українській школі”, затвердженій вченою радою Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка, протокол № 5 від 28 грудня 1993 р. Вона поширює на романські та германські мови низку праць, виконаних тут на матеріалі східнослов’янських та західнослов’янських мов.
Мета дослідження полягає у виявленні та розгляді в контрастивному плані закономірностей утворення і розвитку стійких словесних комплексів (далі – ССК) у переломні періоди в залежності від екстра- та інтралінгвальних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ФРАЗЕОЛОГІЇ В ПЕРЕЛОМНІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ НАРОДІВ ЄВРОПИ (на матеріалі української, російської, англійської, німецької, французької мов у періоди першої та другої світових воєн)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок