Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ВАРІАЦІЙНО-СТРУКТУРНОГО МЕТОДУ ДЛЯ РОЗВЯ’ЗАННЯ ЗАДАЧ НЕЛІНІЙНОЇ ТЕОРІЇ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

РОЗРОБКА ВАРІАЦІЙНО-СТРУКТУРНОГО МЕТОДУ ДЛЯ РОЗВЯ’ЗАННЯ ЗАДАЧ НЕЛІНІЙНОЇ ТЕОРІЇ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

Назва:
РОЗРОБКА ВАРІАЦІЙНО-СТРУКТУРНОГО МЕТОДУ ДЛЯ РОЗВЯ’ЗАННЯ ЗАДАЧ НЕЛІНІЙНОЇ ТЕОРІЇ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАІНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Морачковська Ірина Олегівна
УДК 539.3
РОЗРОБКА ВАРІАЦІЙНО-СТРУКТУРНОГО МЕТОДУ
ДЛЯ РОЗВЯ’ЗАННЯ ЗАДАЧ НЕЛІНІЙНОЇ ТЕОРІЇ
ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ
Спеціальність 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної математики Харківського державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Курпа Лідія Василівна,
Харківський державний політехнічний університет,
завідуюча кафедрою прикладної математики
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Синєкоп Микола Сергійович,
Харківська державна академія технології та
організації харчування,
завідувач кафедри вищої математики
кандидат технічних наук, науковий
співробітник Трубчанін Ігор Юрійович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського (ХАІ),
старший науковий співробітник кафедри механіки та
міцності літальних апаратів
Провідна установа – Інститут технічної механіки НАН України,
м. Дніпропетровськ,
відділ надійності та довговічності конструкцій
Захист відбудеться “14” червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою:
61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою:
61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “12” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.П. Зайцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тонкостінні оболонки, як елементи конструкцій, поширені у авіаційній, ракетно-космічній, атомній та інших галузях техніки завдяки їхнім властивостям, таким як легкість, жорсткість та міцність. Розрахунки напружено-деформованого стану оболонок, теоретичні розробки щодо моделювання поведінки таких елементів при пружному й пружно-пластичному стані добре розвинуто у працях С.О. Амбарцумяна, М.А. Алфутова, В.А. Баженова, В.Л. Бідермана, І.А. Біргера, А.С. Вольміра, Є.О. Гоцуляка, Є.І. Григолюка, Я.М. Григоренка, В.С. Гудрамовича, Б.Я. Кантора, М.С. Корнішина, Б.О. Куранова, Л.В. Курпи, В.І. Мяченкова, О.В. Постнова, Я.С. Підстригача, Я.Г. Савули, О.С. Сахарова, Ю.М. Шевченка та багатьох інших.
Разом з цим, підвищені вимоги до ефективності та достовірності розрахунків оболонок стимулюють дослідження у напрямку пошуку нових моделей та методів їхнього аналізу за рахунок сумісного врахування фізичної та геометричної нелінійностей при деформуванні оболонок із загальною формою контуру та їхнього закріплення. Новий напрямок розрахунків у механіці деформівного твердого тіла складають методи теорії R-функцій, запропоновані академіком НАН України В.Л. Рвачовим та його учнями. Варіаційно-структурний метод (RFM) дозволив розв’язати багато складних проблем механіки деформівного тіла. Для цього створено теоретичну базу та програмні засоби у вигляді програмуючих систем “POLE”, які орієнтовані на розв'язання крайових задач математичної фізики в областях складної геометричної форми. Задачі теорії згину та стійкості тонких пологих оболонок з урахуванням їхньої геометричної нелінійності розв'язано із застосуванням RFM у роботах В.Л. Рвачова, Л.В. Курпи, О.В. Архіпова, Г.Ю. Болотіної, Х.Ф. Насреддінова, С.М. Склепуса та інших. Для пружно-пластичного згину пластин при малих прогинах цей метод застосовано у роботах Л.В. Курпи та О.В. Архіпова. Отримані результати підтверджують ефективність та великі можливості RFM у підвищенні достовірності розрахунків тонких пластин та оболонок із загальною формою в плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ВАРІАЦІЙНО-СТРУКТУРНОГО МЕТОДУ ДЛЯ РОЗВЯ’ЗАННЯ ЗАДАЧ НЕЛІНІЙНОЇ ТЕОРІЇ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок