Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів годівлі

Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів годівлі

Назва:
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів годівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Слободянюк Наталія Михайлівна
УДК 636.084.52+577.12:598.261.7
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості
перепелів за різних рівнів годівлі
06.02.02 - годівля тварин і технологія кормів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Ібатуллін Ільдус Ібатуллович, Національний аграрний університет, проректор з організаційної та наукової роботи, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарських тварин і технології кормів ім. П.Д.Пшеничного
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник Борисенко Людмила
Миколаївна, Інститут ветеринарної медицини УААН, провідний науковий співробітник
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Москалик Олександр Юхимович, Білоцерківський державний аграрний університет, доцент кафедри годівлі сільськогосподарських тварин
Провідна установа - Львівська державна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, кафедра годівлі сільськогосподарських тварин, Міністерство аграрної політики України, м. Львів.
Захист відбудеться 05.06.2003 р. о_13___год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.05 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий 40.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чигрин А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні набуває поширення нова галузь птахівництва - перепелівництво. Це дозволяє розширити асортимент продукції птахівництва за рахунок виробництва високопоживних і дієтичних продуктів харчування - яєць та м’яса перепелів.
Важливою умовою успішного ведення даної галузі птахівництва є забезпечення біологічно повноцінного живлення перепелів. Як зазначають ряд дослідників (Butts J.H., Cunnigham F.T., 1972; Farrell D.J., Atmamihardja S.I., 1982; Скитский В., Носачев П., 1968; Кроик Л., Нанос В., 1996) на продуктивність перепілок і якість яєць суттєво впливає вміст у раціоні енергії, протеїну та їх співвідношення. Деякі автори (Архипов А.В., Топорова Л.В., 1984) вважають, що на якість яєць найбільш суттєво впливає рівень протеїну та амінокислот у раціонах несучок.
До цього часу досліджень, присвячених нормованій годівлі даного виду птахів, проведено ще недостатньо. За даними ряду зарубіжних авторів, узагальнених М.Д. Пігаревою і Г.Д. Афанасьевим (1989), рівень енергетичного та протеїнового живлення дорослих перепелів коливається в межах 2600…3150 ккал/ кг комбікорму та 16-24% сирого протеїну.
При відсутності науково обгрунтованих даних потреби перепелів у енергії та окремих поживних речовинах, ряд господарств і приватних власників, що розводять перепелів, використовують для їх годівлі комбікорми, призначені для курок-несучок та курчат-бройлерів (Юсов В., Кроик Л., 2000).
У зв’язку з цим дослідження по визначенню оптимальних рівнів годівлі перепелів є актуальними і мають важливе народногосподарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є частиною комплексних досліджень за темою Розробити способи підвищення ефективності використання кормів і кормових добавок у годівлі тварин (номер державної реєстрації 0101U001753).
Мета та завдання досліджень. Мета роботи – встановити оптимальні рівні обмінної енергії і сирого протеїну в годівлі перепелів та вивчити їх вплив на яєчну продуктивність, якість яєць, перетравність корму та обмін речовин в організмі.
У роботі ставились завдання дослідити:
- яєчну продуктивність та живу масу перепілок;
- хімічний склад, морфологічні та інкубаційні якості яєць;
- перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору;
- забійні якості перепілок, хімічний та амінокислотний склад м’яса;
- морфологічні та біохімічні показники крові;
- показники енергетичного обміну в тканинах;
- економічну ефективність виробництва яєць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості перепелів за різних рівнів годівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок