Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ У ТВАРИН РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ У ТВАРИН РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ У ТВАРИН РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
ЧУПРИНА ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ
УДК: 636.082.432/088.3
ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ
У ТВАРИН РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ВЕЛИКОЇ
РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
с. Чубинське Київської області – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті розведення і генетики тварин УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Сірацький
Йосип Зенонович, завідувач відділу відтворення Інституту
розведення і генетики тварин УААН
Офіційні опоненти:
- доктор сільськогосподарських наук, професор Рудик Іван Адамович, завідувач кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин Білоцерківського державного аграрного університету;
- кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Костенко Олександр Іванович, начальник відділу зоотехнії Української академії аграрних наук.
Провідна установа: Інститут сільського господарства Полісся УААН, відділ розведення і генетики великої рогатої худоби, м. Житомир.
Захист відбудеться “18” лютого 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН за адресою: 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий “ 14 ” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мільченко Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах Полісся України розводять поліський внутрішньо-породний тип української чорно-рябої молочної породи та абердин-ангуську і поліську м’ясні породи. У Поліській зоні України на землях, забруднених після аварії на Чернобильській АЕС радіонуклідами, йде перепрофілювання господарств. На базі схрещування корів молочних порід з бугаями м’ясних порід створюється галузь м’ясного скотарства. Для створення цієї галузі необхідно розширити племінну базу м’ясного скотарства за рахунок вітчизняних та імпортних порід, продовжити подальше вивчення їх біологічних, селекційно-генетичних та господарських ознак в умовах України. За останні 20-25 років в Україні створено українську, волинську та поліську м’ясні породи, створюється південна, знам’янська та інші породи і типи м’ясної худоби. Успіхи створення нових порід на Україні в значній мірі зумовлені роботами М.А. Кравченка, К.Б. Свєчина, П.Л. Погребняка, В.Ю. Недави, Ф.Ф Ейснера, М.В. Зубця, В.П. Бурката, Е.М. Доротюка, О.Г. Тимченка, Д.Т. Вінничука та інших вчених.
Д.Л. Левантин (1987) на підставі аналізу сучасного стану та перспектив розвитку скотарства стверджує, що роль і значення спеціалізованого м’ясного скотарства буде рости і воно отримає подальший розвиток, в тому числі і в тих країнах, де ця галузь раніше була слабо розвинена.
Складний процес формування популяції чорно-рябої худоби в Україні сприяв формуванню досить різних регіональних масивів за рівнем основних продуктивних ознак – надоями, жирномолочністю та типом будови тіла. Результативність схрещування з голштинськими бугаями за відгодівельними ознаками, м’ясністю та забійним виходом туш неоднозначна і потребує дослідження в кожному конкретному регіоні.
Аналіз літературних джерел показує, що ріст і розвиток та м’ясна продуктивність різних генотипів української чорно-рябої молочної породи в умовах Полісся вивчені недостатньо. Фрагментарні дані з цього питання, що є в літературі (В.Ф. Митюко, 1973; М.С. Духницький, 1992; Я.І. Чергавий, 1994; А.М. Якусевич, 1985, Р.В. Бакиш, 1995; М.А. Люльченко, 1997, 1998), не дають повного уявлення про м’ясні якості тварин різних генотипів поліського внутрішньопородного типу. Зовсім відсутні роботи по вивченню в онтогенезі закономірностей формування м’ясної продуктивності у тварин цього типу та абердин-ангусів, а також їх помісей з чорно-рябою худобою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ У ТВАРИН РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок