Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПАМ’ЯТКООХОРОННА РОБОТА НА ВОЛИНІ У 1920-х – 1930-х роках

ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПАМ’ЯТКООХОРОННА РОБОТА НА ВОЛИНІ У 1920-х – 1930-х роках

Назва:
ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПАМ’ЯТКООХОРОННА РОБОТА НА ВОЛИНІ У 1920-х – 1930-х роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
чернівецький національний університет
імені юрія федьковича
КІНД-ВОЙТЮК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 94(477.82) “192/193”
ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ
І ПАМ’ЯТКООХОРОННА РОБОТА
НА ВОЛИНІ У 1920-х – 1930-х роках
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2007
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гаврилюк Світлана Віталіївна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Маньковська Руслана Вікторівна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу регіональних проблем історії України
Захист відбудеться „____” _____________2007 р. о ________год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий „_____” ___________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. М. Скорейко


загальна характеристика роботи
актуальність теми. Для сучасної української історичної науки характерним явищем є помітне зростання інтересу до ґрунтовного краєзнавчого дослідження регіонів та населених пунктів України, в тому числі Волині, показу внеску наукових та громадських закладів, окремих краєзнавців у вивчення їх минувшини та збереження місцевих пам’яток. Таке звернення до історичних коренів українського народу, відновлення призабутих вікових традицій і духовних цінностей сприяють відродженню його національної самосвідомості. Вивчення минулого України, Волині, зусиль з охорони їх культурної спадщини допомагає українській владі будувати державну політику в галузі культури, зберігати і примножувати національні духовні надбання.
Вагоме місце у вирішенні завдань охорони національних історичних пам’яток належить узагальненню досвіду краєзнавчої роботи, вивчення і збереження культурної спадщини у минулому, в тому числі протягом 1920-х – 1930-х років у межах Західної Волині, яка у зазначений період перебувала під владою Другої Речі Посполитої. Історична спадщина цього регіону засвідчувала приналежність його минувшини і культури корінному населенню – українцям, переплетення і взаємовплив їх культури з культурою інших народів, представники яких населяли край.
Суспільно-політична ситуація, що склалася у Західній Волині внаслідок специфічної політики польських властей, не була сприятливою для збереження етнічної самобутності українського населення. Проте воно зуміло вистояти і передати нащадкам рідну мову, звичаї, почуття етнічної єдності з іншими українськими землями. І одну з провідних ролей у цьому відіграли знання рідної історії, пам’ятки, збережені зусиллями шанувальників старовини, історико-краєзнавчою діяльністю, проведеною науково-громадськими товариствами, музеями, окремими вченими у 1920-х – 1930-х роках.
В ході такої діяльності тодішні установи і товариства, музейні заклади, науковці накопичили чималий досвід роботи, який не втратив значення і сьогодні. Їх подвижницька краєзнавча робота ознаменувалася також вагомими науковими здобутками, які часто невідомі широкому загалові шанувальників історії краю. Тому залучення до наукового обігу цих матеріалів сприятиме подальшому розвитку краєзнавства, історичної науки як у регіоні, так і в Україні загалом. Дослідження теми дає змогу підкреслити значущість історико-краєзнавчої і пам’яткознавчої діяльності для збереження національної культурної спадщини, потребу підтримки в незалежній Україні цілісної системи такої роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПАМ’ЯТКООХОРОННА РОБОТА НА ВОЛИНІ У 1920-х – 1930-х роках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок