Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі прийняття рішень в системі стратегічного планування науково-технічних організацій

Моделі прийняття рішень в системі стратегічного планування науково-технічних організацій

Назва:
Моделі прийняття рішень в системі стратегічного планування науково-технічних організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
УДК 65.012.123:65.012.2
Перевозчикова Наталія Олександрівна
Моделі прийняття рішень в системі стратегічного планування науково-технічних організацій
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник – | Доктор економічних наук, доцент
Черноволенко Іван Федорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри інформаційних систем управління
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Клебанова Тамара Семенівна, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, Стасюк Валерій Петрович, Інститут підприємництва “Стратегія” (м. Жовті води), доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа – Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 29 грудня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “27” листопада 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах трансформаційного періоду в економіці України її науково-технічний потенціал виявився не цілком затребуваним. Дефіцит коштів у державі істотно відбився на зниженні замовлень на науково-технічну продукцію, зменшенні фінансової підтримки з боку держави наукових організацій.
Очевидно, що без підйому промисловості науковий потенціал України не зможе існувати і розвиватися, але і без фундаментальної і прикладної науки, без новітніх наукових і конструкторських розробок промисловість України не зможе забезпечити своїй продукції конкурентноздатний рівень.
Однак, промислові підприємства не зацікавлені в розвитку науки взагалі і насамперед фундаментальної. Науково-технічні досягнення їм потрібні “зараз на тепер”, тобто без тривалих часових інтервалів, зв'язаних з дослідженням, проектуванням, перевіркою експериментальних досліджень, тощо. У зв'язку з цим багато наукових організацій і установ через нестачу фінансових коштів знаходяться у стадії структурної й організаційної перебудови. Тому науково-технічні організації (НТО) в умовах жорсткої конкурентної боротьби і мінливої економічної ситуації повинні не тільки зосереджувати увагу на внутрішньому стані справ, але і виробляти довгострокову стратегію, що дозволяла б їм адекватно реагувати на зміни, що відбуваються в їхньому оточенні. Одним зі шляхів підвищення фінансової стійкості НТО є стратегічне планування їхньої діяльності.
Питання стратегічного планування досліджуються в роботах відомих вітчизняних і зарубіжних вчених і економістів – Покропивного С.Ф., Шершневої З.Є., Оборськой С.В., Круглова М.І., Ансоффа І., Друкера П., Боумена К. та ін. Однак, здебільшого ними розглядається методологія стратегічного планування для великих чи знову створюваних промислових підприємств чи проектів.
Більшість же науково-технічних організацій структурно невеликі, але це не зменшує для них значення стратегічного планування, що дозволяє організації виживати в конкурентній боротьбі.
Стратегічне планування діяльності НТО, спрямоване на визначення довгострокової перспективи і забезпечення прямування організації до її втілення, повинне стати невід'ємною частиною управління, що вимагає особливої методологічної бази, заснованої на застосуванні сучасних моделей та методів прийняття рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі прийняття рішень в системі стратегічного планування науково-технічних організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок