Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ПЕРЕНЕСЕННЯ В ГРАНИЧНІЙ ПЛАЗМІ ТОРСАТРОНА УРАГАН-3М

ПРОЦЕСИ ПЕРЕНЕСЕННЯ В ГРАНИЧНІЙ ПЛАЗМІ ТОРСАТРОНА УРАГАН-3М

Назва:
ПРОЦЕСИ ПЕРЕНЕСЕННЯ В ГРАНИЧНІЙ ПЛАЗМІ ТОРСАТРОНА УРАГАН-3М
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
СОРОКОВИЙ Едуард Леонідович
УДК 533.9
ПРОЦЕСИ ПЕРЕНЕСЕННЯ В ГРАНИЧНІЙ ПЛАЗМІ ТОРСАТРОНА УРАГАН-3М
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Чечкін Віктор Васильович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | кандидат фізико-математичних наук, професор, Муратов Володимир Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідуючий кафедри фізики плазми;
доктор фізико-математичних наук, професор,
П’ятак Олександр Іванович, Харківський національнийавтомобільно–дорожній університет, завідуючий кафедри фізики.
Провідна установа: | Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ, відділ фізики плазми.
Захист відбудеться “_2_”_квітня_2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, .
Автореферат розісланий “_24_”_лютого_2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради _____________ Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У замкнутих магнітних пастках типу токамака і стеларатора між основною плазмою в об'ємі утримання й стінкою вакуумної камери (першою стінкою) існує шар граничної, або крайової, плазми (edge plasma). В деяких роботах до граничної плазми відносять так званий радіаційний шар – самий зовнішній шар об'єму утримання, що примикає зсередини до крайньої замкнутої магнітної поверхні (КЗМП), і шар із відкритими магнітними силовими лініями – так званий шар, що обдирається (sсrape-off-layer, SOL). Потоки частинок і тепла, що виходять з об'єму утримання, перетинають КЗМП і поступають у SOL. В дисертаційній роботі під граничною плазмою розуміється тільки плазма, що знаходиться в SOL. Положення КЗМП визначається або матеріальним лімітером, як у токамаках, або самою граничною структурою магнітного поля, як у геліотронах/торсатронах (“магнітна діафрагма”). В останньому випадку частина відкритих магнітних силових ліній відхиляється від граничного шару у бік стіни, тим самим формуючи природний гвинтовий дивертор, і тому диверторну зону можна розглядати як частину SOL, або як продовження SOL, а плазму, що дивертується, як частину граничної плазми. Диверторний пристрій, за допомогою якого потік частинок і тепла, що виходить з об'єму утримання в SOL, уздовж диверторних силових ліній прямує в спеціально підготовлене місце прийому (камера з приймальними пластинами й системою відкачування), використовується в більшості сучасних замкнутих магнітних пастках для поліпшення параметрів утримуваної плазми. Завдяки дивертору також значною мірою запобігається надходження іонів домішок ззовні в об'єм утримання.
Фізичні процеси, що відбуваються в об'ємі утримання, SOL і диверторній зони, через потоки частинок і тепла, що виходять з об'єму утримання, повинні бути тісно зв'язані між собою. Процеси перенесення плазми в SOL і диверторній зони, механізми цього перенесення, зв'язок між характеристиками перенесення в граничній плазмі й характеристиками плазми в об'ємі утримання є необхідним і важливим предметом досліджень на всіх сучасних замкнутих магнітних пастках незалежно від їх типу. Проте, багато важливих аспектів цієї проблеми все ще залишаються не з'ясованими взагалі або з'ясованими недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ПЕРЕНЕСЕННЯ В ГРАНИЧНІЙ ПЛАЗМІ ТОРСАТРОНА УРАГАН-3М

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок