Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння

Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння

Назва:
Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут»
Хесен Мансур Баб
Громадянин Лівійської Джамахерії
УДК 621.438.068
Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння
05.04.01 - котли, парогенератори та камери згоряння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
м. КИЇВ 1999 рік
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в науково-дослідному відділі «Проблем горіння» кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Міносвіти україни (НТУУ «КПІ»)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Христич Володимир Олександрович, НТУУ «КПІ»,
професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дикий Микола Олександрович, НТУУ «КПІ»,
професор кафедри
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник
Дубоший Олександр Миколайович,
Інститут газу НАН України
Провідна організація: Інститут технічної теплофізики НАН України, відділи теплопровідності та малої енергетики
Захист дисертації відбудеться «_01_»__червня__1999 р. о _15_ годині
на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.002.06 в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за адресою: 252056, м. Київ, пр. Перемоги 37, корпус 5, аудиторія 406.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Автореферат розісланий «_28_» _квітня _1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої Ради В.І. Коньшин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і мета роботи. Теплоенергетичні установки, в яких тепло генерується процесом спалення палив, в значній мірі забруднюють навколишнє середовище тими чи іншими токсичними компонентами продуктів згоряння. В газотурбінних та парогазових установках (ГТУ, ПГУ), впровадження яких стало стовповим шляхом подальшого розвитку світової енергетики, головними полюантами на режимах повного навантаження є оксиди азоту (NO, NO2) Вони відзначаються особливо високою токсичністю, що стало причиною підписання в 1988 р. Міжнародної Конвенції щодо скорочення викидів в атмосферу оксидів азоту, до якої в 1992 р. приєдналась Україна.
При тих паливах, на яких працюють сучасні ГТУ та ПГУ (природний газ і нафтові дистиляти), головним механізмом утворення оксидів азоту є «термічна» фіксація атмосферного азоту, де вирішальна роль належить температурі в реакційній зоні газотурбінної камери згоряння. Тому зниження цієї температури є головним засобом зменшення емісії оксидів азоту.
Найбільш просто і ефективно це може бути досягнено вприском в камеру згоряння води або водяної пари, що утворюють разом сукупність так званих «мокрих» засобів подавлення емісії NOx (NO + NO2). Але практично одержані результати в різних ГТУ кількісно не однакові. Крім того, відомо, що H2O, поряд з подавленням емісії NOx , негативно впливає на інші характеристики робочого процесу камери згоряння. Одночасно, зміна температурного режиму в реакційній зоні від вприску H2O, а також участь останнього , як хімічного реагенту, дають підстави очікувати поряд із зниженням викиду NOx зміни співвідношення його складових частин: NO і NO2 , від чого залежить фактична токсичність продуктів згоряння.
З’ясування та дослідження всіх цих питань і розробка на цій підставі рекомендацій, що могли б сприяти оптимізації «мокрого» подавлення емісії NOx становили кінцеву мету виконаної роботи.
Задачі дослідження. Досягнення сформульованної вище мети потребувало вирішення наступних задач:
·
оптимізація вприску екологічної водяної пари в камеру згоряння з метою зменшення необхідної її витрати;
· дослідження впливу пари H2O на утворення NOx та його складові компоненти (NO, NO2);
· оцінка впливу пари H2O на фактичну токсичність оксидів азоту у вихлопних газах газотурбінної камери згоряння.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана в НДВ »Проблем горіння» кафедри ТЕУ Т та АЕС теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ» в рамках НДР міносвіти України (тема 4206) і виконаних разом з НДІ «АПРОДОС» досліджень за науково-технічною програмою «ГРАНІТ».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вплив водяної пари на емісію оксидів азоту газотурбінною камерою згоряння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок