Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Назва:
Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИСТЕТ
Гузенков Сергій Григорович
УДК: 930.1 (477.6): 314 “18/19”
Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України
другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Князьков Юрій Петрович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
доктор історичних наук, доцент
Хмарський Вадим Михайлович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри історії України
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, відділ джерел з історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Захист відбудеться “1” квітня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 у Запорізькому національному університеті за адресою 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 2.
Автореферат розісланий “1” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку історичної науки характеризується підвищенням уваги до історії окремих місцевостей і населених пунктів. Історія Південної України є складовою історії України і без вирішення конкретних питань соціально-економічної та демографічної історії регіону важко зрозуміти процеси, що відбувалися в країні. Тому сьогодні посилилася необхідність залучення до наукового обігу нових джерел, у тому числі й матеріалів церковної реєстрації актів стану, що мають значний, не розкритий у повному обсязі, інформаційний потенціал. Актуальною є необхідність узагальнення досвіду вивчення метричних книг, оцінки ефективності наявних методик при розкритті інформативних можливостей метрик, а також встановлення їх місця у комплексі джерел з історичної демографії Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
Визначення закономірностей розвитку демографічних, соціальних, конфесійних та етнічних процесів, розробка методики аналізу джерел до їх вивчення, дозволить вирішити завдання планування і прогнозування політики народонаселення, міжрелігійних стосунків у сучасній Україні. Знання особливостей церковного обліку населення, складовою частиною якого були метричні книги, допоможе удосконалити організацію реєстрації актів громадянського стану у державі.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах теми історичного факультету Запорізького державного університету – “Дослідження з історії Запорізького краю в подіях та особистостях ІІ половини ХІХ – початку ХХ ст.” (номер державної реєстрації 0103U007133). Особистий внесок автора у розробку даної теми полягає у дослідженні метричних книг як джерела з історичної демографії Південної України, складовою частиною якого є Запорізький край, визначенні їх інформативних можливостей для реконструкції низки демографічних процесів, що відбувалися у регіоні.
Об’єктом дослідження є комплекс джерел, пов’язаних із церковною реєстрацією актів стану на півдні України у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Предметом дослідження є процес становлення та розвитку, функціонування, достовірність та інформативні можливості метричних книг православних церков сільських населених пунктів Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Метричні книги як джерело з історичної демографії Південної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок