Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СТРУКТУРИ ГРАНИЧНОГО ШАРУ АТМОСФЕРИ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН (НА ПРИКЛАДІ В'ЄТНАМУ)

МОДЕЛЮВАННЯ СТРУКТУРИ ГРАНИЧНОГО ШАРУ АТМОСФЕРИ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН (НА ПРИКЛАДІ В'ЄТНАМУ)

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СТРУКТУРИ ГРАНИЧНОГО ШАРУ АТМОСФЕРИ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН (НА ПРИКЛАДІ В'ЄТНАМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,47 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧАН КУАНГ ДИК
УДК 551.510.522:504.3
МОДЕЛЮВАННЯ СТРУКТУРИ ГРАНИЧНОГО ШАРУ
АТМОСФЕРИ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН
(НА ПРИКЛАДІ В'ЄТНАМУ)
11.00.09 - метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
 
ОДЕСА - 2002
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Тарнопольський Анатолій Григорович,
Одеський державний екологічний
університет, завідувач кафедри геофі-
зичної гідродинаміки та теорії клімату.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Лоєва Інеса Дмитрівна,
Одеський державний екологічний університет,
завідувач кафедри екологічного права,
кандидат географічних наук,
Шинкевич Наталія Генадіївна,
Державне управління екології та природних
ресурсів в Одеській області,
головний спеціаліст.
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, географічний факультет,
кафедра метеорології та кліматології.
Захист дисертації відбудеться " 10 " жовтня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою:
65016, м. Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою:
65016, м. Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий " 5 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лобода Н.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим напрямком дослідження фізики атмосфери є кількісний опис структури атмосферного граничного шару (АГШ) з використанням гідродинамічних моделей. Застосування цих моделей в різних регіонах повинне супроводжуватися ретельним врахуванням фізико-географічних і метеорологічних умов. Сучасні методи оцінки параметрів турбулентно-циркуляційного режиму нижнього шару атмосфери базуються на даних об'єктивного аналізу метеорологічних полів. Але для метеорологічного обслуговування різних галузей господарства й екологічного моніторингу потрібна деталізація, уточнення і розширення інформації, зображеної на основних ізобаричних поверхнях. Цим пояснюється актуальність і доцільність виконання роботи, яка присвячена детальному кількісному опису структури АГШ з урахуванням особливостей конкретних районів на основі гідродинамічного моделювання з максимальним засвоєнням стандартної метеорологічної інформації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота тісно зв'язана з основною науковою діяльністю кафедри геофізичної гідродинаміки і теорії клімату Одеського державного екологічного університету. Робота виконана в рамках кафедральної теми "Мезомасштабна структура нижнього шару атмосфери і поширення забруднюючих речовин над територією України" і бюджетної теми Міністерства освіти і науки України "Теоретичні дослідження геофізичного граничного шару для обґрунтування екологічного моніторингу природних середовищ" (номер держ. реєстрації 0100U000913).
Протягом останніх 25 років в Одеському державному екологічному університеті (до 2001 м. – Одеський гідрометеорологічний інститут) на кафедрі теоретичної метеорології і метеорологічних прогнозів та кафедрі геофізичної гідродинаміки і теорії клімату вивчалася структура граничного шару атмосфери над Індокитаєм. Вагомий внесок у ці дослідження внесли кандидатські дисертації (Ле Дінь Куанг, 1977; Хуінь Мінь Хіен, 1989; Чан Нгок Кионг, 1996; Дао Нгок Хунг, 1996). Однак у зазначених роботах турбулентно-циркуляційний режим нижнього шару атмосфери вивчався з використанням одновимірних стаціонарних моделей на сітках з великим горизонтальним кроком (2,5 град.) і без врахування складного рельєфу неоднорідної підстильної поверхні.
Подана дисертаційна робота базується на сучасній теорії геофізичного граничного шару. Кількісний опис динаміки граничного шару і дифузійних процесів у граничному шарі виконано шляхом застосування тривимірної нестаціонарної моделі високого рівня розділення з урахуванням складного рельєфу території Індокитаю, що досягається шляхом переходу до орографічної системи координат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СТРУКТУРИ ГРАНИЧНОГО ШАРУ АТМОСФЕРИ І РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН (НА ПРИКЛАДІ В'ЄТНАМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок