Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

Загрузка...

ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ / сторінка 4

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Для регулювання ступеня стискання застосовуються різні конструктивні вирішення як ДВЗ, так і механізму зміни ступеня стискання — двигуни з кривошипно-шатунним механізмом (КШМ) і зміною об’єму камери згоряння або робочого об’єму; аксіальні двигуни (зі змінним ходом поршня, здійснюваним за рахунок зміни кута нахилу косої шайби), двигуни з плоскими механізмами (зі змінним ходом поршня) та ін. Порівняльний аналіз показав, що перспективною конструкцією двигуна для одержання змінного ступеня стискання являється безшатунний ДВЗ із кривошипно-кулісним силовим механізмом (ККМ).
На основі проведеного аналізу визначені мета і задачі дослідження.
В другому розділі “Теоретичні дослідження двотактного двигуна з регульованим ступенем стискання” розроблені моделі і методика розрахунку кривошипно-камерного продувочного компресора (надалі ПК) при змінному ступені стискання, а також уточнено метод розрахунку робочого процесу в циліндрі двигуна, запропонований проф. І. І. Вібе. Після об'єднання цих методик отримана єдина математична модель робочого процесу двотактного бензинового двигуна зі змінним ступенем стискання, що дозволяє проводити наступні розрахунково-теоретичні дослідження:
1. Аналізувати вплив ступеня стискання на індикаторні й ефективні параметри двигуна в різних часткових режимах при наявності невеликої кількості дослідних даних для номінального режиму роботи двигуна.
2. На етапі проектування оптимізувати робочий процес і конструктивні параметри двигуна при змінному ступені стискання і різній кінематиці поршня.
3. Виконувати практичні розрахунки двотактного бензинового двигуна з регулюванням ступеня стискання в часткових режимах.
При розробці методики розрахунку ПК його реальна індикаторна діаграма замінена на розрахункову при умові дотримання рівності площ цих діаграм. Процес газообміну в розрахунковій індикаторній діаграмі враховує дозарядку і зворотний викид свіжого заряду, що відбуваються під дією перепаду тисків у впускній системі та у кривошипній камері, та враховує зміну швидкості поршня і площі прохідного перетину впускного вікна. На основі аналізу термодинамічних процесів були отримані рівняння, що враховують вплив на показники ПК таких факторів, як гідравлічні втрати, підігрів свіжого заряду, газодинамічні явища на впуску, нещільності кривошипної камери, швидкісний і навантажувальний режими, а також ступінь стискання і склад суміші.
В основу математичної моделі розрахунку ПК покладене рівняння його продуктивності
,
де Vк — об'єм суміші, що подається продувочним компресором у циліндр за цикл; Vhк — повний об'єм, який описує поршень за хід; 0 — коефіцієнт надлишку продувочного повітря.
Рівняння коефіцієнта надлишку продувочного повітря представлено у вигляді
,
де 'ок — об'ємний коефіцієнт наповнення кривошипної камери, віднесений до умов стану на впуску, а саме рвп, Твп; др — коефіцієнт дроселювання, який враховує вплив опорів у впускній системі кривошипної камери на продуктивність компресора; Т — температурний коефіцієнт (або коефіцієнт підігріву суміші); пл — коефіцієнт щільності; над — коефіцієнт газодинамічного наддуву, що враховує інерційні явища у впускному трубопроводі, обумовлені циклічністю роботи двигуна.
Тут для відповідних коефіцієнтів отримані співвідношення:
; ;
пл = 0,95…0,98;
Т ст п Тдр
де ам — відносний мертвий об'єм кривошипної камери; aпх — перемінна відносна висота продувочних вікон
;
aп — відносна висота продувочних вікон; aв — відносна висота випускного вікна; — дійсний ступінь стискання при номінальному режимі роботи двигуна; х — змінний ступінь стискання; р0, рвп і рпр — тиск відповідно навколишнього середовища, впуску і кінця продувки; вп — щільність заряду у впускній системі; n — частота обертання колінчастого валу; n2к — середній показник політропи зворотного розширення в ПК; кокн — коефіцієнт пропорційності, який залежить від геометричних розмірів впускного вікна і кінематики поршня; визначається експериментальним шляхом.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок