Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

Загрузка...

ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ / сторінка 6

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
1), які забезпечували задовільне протікання процесу згоряння у всьому діапазоні зміни ступеня стискання.
Рис. . Дослідний поршень серійного двигуна
Безшатунний двигун (рис. 2) являє собою двохвальний поршневий ДВЗ із кривошипно-кулісним механізмом, у якому зусилля від поршня 1 передається на колінчасті вали через шток 2 і кулісу 3. На поршні встановлений витискувач 4. Регулювання ступеня стискання здійснюється переміщенням циліндра 5 шляхом повороту опорної гайки 6 із диференціальним різьбленням. У опорну гайку із однієї сторони угвинчена верхня проставка 7, жорстко з'єднана із циліндром двигуна, а з іншого боку — нижня проставка 8, яка жорстко з'єднана із картером 9. Ця конструкція дозволяє плавно змінити ступінь стискання при роботі двигуна.
Рис. . Конструктивна схема безшатунного двигуна із змінюваним ступенем стиску
Методика проведення експериментів передбачала зняття зовнішньої швидкісний, навантажувальних і регулювальних характеристик і індиціювання тисків. Дослідження і виміри параметрів проводилися відповідно до ГОСТ 14846-81 і ГОСТ 18516-92, що розроблений на основі аналогічних міжнародних стандартів ISO.
Для індиціювання тисків у циліндрі і кривошипній камері використовувався п'єзоелектричний вимірювальний прилад РМ-4 фірми RFT (Німеччина) і плата АЦП виробництва LL встановлена в ПК. Вимір тисків здійснювалася за допомогою датчиків PD /14-2 (0…5 МПа) і PDH /18-2 (0…0,5 МПа).
Визначення токсичності відпрацьованих газів здійснювалося на різних режимах роботи двигуна. Для визначення токсичності застосовувався газоаналізатор Bosch ETT008.71, що використовує для визначення змісту СО, СО2 і СН метод недисперсної інфрачервоної спектроскопії (NDIR). Емісія NOx і вільного О2 визначалася за допомогою електрохімічних датчиків. Вимір змісту ком-понентів у відпрацьованих газах вироблявся беззупинно шляхом відбору газів із випускного трубопроводу за допомогою спеціально розроблених газовідбірних зондів із встановленими в них хромєль-алюмєлєвими термопарами. Ко-н--ст--рук-ція і спосіб установки зондів забезпечували репрезентативність проб газу.
У четвертому розділі “Результати розрахунково-експериментальних досліджень” викладено результати розрахунково-теоретичних і експериментальних досліджень двох ДВЗ зі змінним ступенем стискання — на базі серійного і безшатунного двигунів.
Розрахунковим шляхом визначені залежності параметрів двох двигунів із різною кінематикою (класичного і безшатунного) від ступеня стискання х у циліндрі двигуна таких, як ступінь стискання ПК, геометричні розміри впускного і випускного вікон і фази газорозподілу, пропускна здатність органів газообміну, коефіцієнт наповнення кривошипної камери та ін.
Результати деяких розрахунків наведені на рис. 3.
Рис. . Розрахункові залежності дійсного ступеня стискання кх у кривошипній камері і часу-перетину Авып випускного вікна від х
За результатами розрахункового аналізу можна відзначити:
1. При збільшенні х у межах від 7 до 17 величина ступеня стискання кх ПК зростає на 3 % у результаті збільшення з ростом х корисного робочого об'єму кривошипної камери.
2. Підвищення х приводить до збільшення висоти hx впускного вікна і робить при цьому неоднозначний вплив на роботу ПК і двигуна в цілому. При роботі двигуна на малих частотах обертання колінчастого вала збільшення hx при регулюванні х небажано, тому що це приводить до зворотного викиду суміші. Однак при високій частоті обертання збільшення hx поліпшує дозарядку ПК за рахунок газодинамічного наддуву.
3. Зміна кінематики поршня істотно впливає на процеси газообміну. Так, застосування ККМ замість КШМ знижує пропускну здатність випускного вікна в середньому на 11 % у діапазоні регулювання ступеня стискання від 7 до 17.
На початку експериментальних досліджень були отримані серії швидкісних, навантажувальних і регулювальних характеристик двигуна з КШМ при зміні ступеня стискання х. Максимальна величина х для даного швидкісного режиму і заданого навантаження двигуна встановлювалася по початку порушення процесу згоряння.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок