Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ХIМЧЕНКО Аркадій Васильович
УДК 621.43.019.863
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ
В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ
Спеціальність 05.05.03 — теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ — 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Автомобілі i двигуни автомобільно-дорожнього інституту Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Міщенко Микола Іванович, автомобільно-дорожній інститут Донецького національного технічного університету, зав. кафедрою “Автомобілі і двигуни”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Філіппов Анатолій Захарович, Національний аграрний університет, зав. кафедрою “Трактори і автомобілі”

кандидат технічних наук
Жерновий Анатолій Сергійович, “ДержавтотрансНДІпроект”, старший науковий співробітник лабораторії дослідження використання палив і екології
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”, м. Харків
Захист відбудеться 28 травня 2004 р. о 1000 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .059.03 в Національному транспортному університеті за адресою:
01010, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 27 квітня 2004 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Посвятенко Е. К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час основним видом силового агрегату автомобілів, мотоциклів і інших транспортних засобів є економічні поршневі двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ), серед яких домінуюче положення займають чотиритактні двигуни. Двотактні бензинові двигуни з кривошипно-камерною продувкою дають відчутні переваги за питомою потужністю, масою, компактністю, простотою конструкції, витратами на обслуговування і ремонт, що виправдовує їх застосування на транспортних засобах.
Як показують досвід і практика, в останні роки спостерігається тенденція зростаючого попиту на двотактні двигуни для автомобілів і мототехніки.
Разом з тим двотактні ДВЗ мають ряд недоліків. Наприклад, низьку паливну економічність, а також велику емісію вуглеводнів (CH) і монооксиду вуглецю (СО), особливо на режимах часткових навантажень.
У зв'язку з наявними їх недоліками основну увагу багато фірм і дослідницьких центрів зосередили на удосконаленні як робочого процесу, так і самої конструкції двигуна.
Підвищення економічності при одночасному зниженні токсичності двотактних бензинових двигунів можливо шляхом організації робочого процесу, що забезпечує стабільне й ефективне згоряння збідненої паливоповітрянної суміші на режимах часткових навантажень, на яких вони переважно працюють в експлуатації. Одним з факторів, що сприяють істотному поліпшенню протікання робочого процесу в двотактному двигуні, є підвищення ступеня стискання зі зниженням навантаження. Однак питання про застосування змінного ступеня стискання в двотактному бензиновому двигуні практично не вивчене і вимагає проведення дослідницьких робіт щодо виявлення особливостей протікання робочого процесу та одержання науково обґрунтованих даних про можливий ефект поліпшення показників двигуна по економічності і токсичності.
Крім того, вирішення цієї задачі ускладнюється відсутністю розрахункової методики визначення раціональних параметрів двигуна і даних про закон оптимального регулювання ступеня стискання при часткових навантаженнях, а також досить обмеженою інформацією у світовій науково-технічній літературі про аналогічні роботи. В Україні і країнах СНД ці питання дотепер не досліджувалися. Вирішення зазначених питань являється актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до держбюджетних тем “Дослідження і розробка експериментального зразка безшатунного бензинового двигуна зі змінним ступенем стиску” № 0197U009344 і “Поліпшення показників двотактного безшатунного бензинового двигуна на основі оптимізації його основних параметрів” № 0100U001097, в яких автор брав участь як виконавець, а також планами НДР кафедри “Автомобілі і двигуни” АДІ ДонНТУ по удосконалюванню робочого процесу і створенню двотактних бензинових ДВЗ нетрадиційної конструкції з високими економічними й екологічними показниками (1995 – 2002 р.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗНИЖЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ ДВОТАКТНИХ БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ В ЧАСТКОВИХ РЕЖИМАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок