Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНДИ І ГВОЗДИКИ ТА ЗАХИСТ ВІД НИХ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНДИ І ГВОЗДИКИ ТА ЗАХИСТ ВІД НИХ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНДИ І ГВОЗДИКИ ТА ЗАХИСТ ВІД НИХ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,92 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАЩЕНКО Ганна Вікторівна
УДК 632.7.: 635.918(477)
ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНДИ І ГВОЗДИКИ ТА ЗАХИСТ ВІД НИХ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.09 – ентомологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету міністрів України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Покозій Йосип Трофимович,
Національний аграрний університет, кафедра хімічного захисту рослин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професорТрибель Станіслав Олександрович,
Інститут захисту рослин УААН
головний науковий співробітник
лабораторії прогнозу та економіки
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Лошицький Володимир Павлович,
Інститут садівництва УААН
завідувач лабораторії ентомології
Провідна установа: Полтавська державна аграрна академія,
кафедра екології, Міністерство аграрної політики України, ботаніки та м.Полтава
захисту рослин
Захист відбудеться “1”березня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету, за адресою: м. Київ, вул. Героїв Оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “25” січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Квітникарство закритого грунту для України є однією з молодих галузей. Розвитку його сприяє завіз із західних країн Європи значної кількості посадкового матеріалу декоративних культур. Із числа квітів, що вирощуються для реалізації у квітникарських господарствах особливе місце та поширення належить троянді і гвоздиці, які користуються великим попитом у населення. Це ставить перед господарствами першочергову задачу – збереження декоративності квіткової продукції. Проте, зовнішній вигляд квітів в значній мірі погіршується в результаті заселення шкідливими комахами та кліщами, ураження збудниками хвороб. Тому, в міру розвитку культури закритого грунту, вивчається і видовий склад шкідливих організмів, біологічні властивості їх розвитку, та проводиться пошук заходів захисту рослин від них. Вирощування троянди і гвоздики має свої особливості, тому розвиток кліщів і комах, що пристосувались до живлення на цих культурах, теж має свої особливості. Знання фітосанітарного стану в теплицях і умов, які впливають на нього, дає можливість розробляти і удосконалювати раціональну систему захисту культур від шкідливих організмів. Екологія шкідників тепличних рослин, взаємовідносини між фітофагами і рослинами вивчені недостатньо. Мікроклімат, який формується у закритому грунті, відзначається факторами, які відповідають біологічним вимогам рослин троянди і гвоздики, а також є сприятливими для розвитку комплексу шкідників цих культур.
В сучасних умовах для удосконалення існуючої системи захисту троянди і гвоздики потрібно вивчення основних видів їхніх шкідників, факторів регулювання їх чиселності шляхом застосування різних методів захисту рослин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Виконана робота є частиною плану наукових досліджень кафедри хімічного захисту рослин Національного аграрного університету, номер державної реєстрації 0196U013083.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було удосконалення захисту троянди і гвоздики від основних шкідників в умовах закритого грунту у Центральному Лісостепу України. Для досягнення цього потрібно було виконати слідуючі завдання:
- уточнити видовий склад основних шкідників троянди і гвоздики, вивчити особливості їх біології, динаміки чисельності популяцій домінуючих видів фітофагів в залежності від абіотичних умов і деяких прийомів агротехніки;
- дати оцінку ефективності застосування проти шкідників сучасних пестицидів;
- дослідити стійкість до шкідників сортів троянди, що вирощуються в закритому грунті;
- розробити рекомендації виробництву із раціонального застосування біологічних і хімічних засобів захисту рослин проти основних шкідників троянди і гвоздики у закритому грунті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСНОВНІ ШКІДНИКИ ТРОЯНДИ І ГВОЗДИКИ ТА ЗАХИСТ ВІД НИХ У ЗАКРИТОМУ ГРУНТІ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок