Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ

МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ

Назва:
МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Національне космічне агентство України
Інститут космічних досліджень
Хорошилов Євген Вікторович
УДК 629.7.062.2
МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ
СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ
КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ
05.13.03 - системи та процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті технічної механіки Національної академії наук України та Національного космічного агентства України
Науковий керівник: | Доктор технічних наук, професор
Алпатов Анатолій Петрович,
Інститут технічної механіки НАНУ та НКАУ, завідувач відділом системного аналізу й проблем керування
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Волосов Віктор Вікторович,
Інститут космічних досліджень НАНУ та НКАУ,
провідний науковий співробітник
Доктор технічних наук, професор
Карпачов Юрій Андрійович,
Міжвідомчий науково-дослідний інститут проблем механіки “Ритм” при НТУУ “КПІ”,
Головний науковий співробітник
Провідна організація: | Дніпропетровський національний університет,
фізико-технічний факультет,
кафедра систем автоматичного керування,
м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться “15” лютого 2007 р. в 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.205.01 в Інституті космічних досліджень НАН України та НКА України за адресою: 03187, Київ, пр. Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Інституту космічних досліджень НАН України та НКА України.
Автореферат розісланий “ 11” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н. | Н.М. Куссуль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ракетно-космічна галузь - одна з небагатьох галузей, в яких Україна перебуває серед світових лідерів. Збереження Україною статусу космічної держави в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку прямо пов'язане з виробництвом високоякісної ракетної техніки, зі створенням у найкоротший термін дешевих космічних літальних апаратів (КА) з високими показниками рішення цільової задачі. На досягнення цієї мети можна дивитися з оптимізмом, якщо керуватися стратегією науково-технічних і конструкторських робіт, що полягає в знаходженні альтернативних і нетрадиційних рішень при мінімальних витратах. Відповідно до Національної космічної програми України пріоритетними є КА для дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і зв'язку.
На результати спостереження Землі з метою забезпечення необхідної розв'язної здатності впливають динамічні фактори, у тому числі точність орієнтації КА та кутова швидкість його стабілізації. Високі вимоги по точності орієнтації та стабілізації апаратів пред'являються при рішенні зв'язних задач, особливо з використанням геостаціонарних КА.
Економічні труднощі, пережиті Україною, і, як наслідок, недостатнє фінансування космічних програм, стислі строки розробки часто змушують висувати вимоги наступності розробок, ураховувати наявність уже готових приборів і систем, які не завжди мають прийнятні точностні характеристики.
Актуальним є вирішення таких питань як підвищення точності вимірів датчиків системи керування орієнтацією й стабілізації (СКОС), більше зроблений аналіз і урахування погрішностей наведення елементів КА, наприклад, датчиків СКОС або приборів корисного навантаження, розробка досить точних методик, що дозволяють висувати обґрунтовані вимоги до точності установки приборів СКОС, та ін.
Високі вимоги до надійності КА в цілому приводять до високих вимог до надійності СКОС апарата. Це змушує використовувати резервування датчикових засобів і виконавчих органів СКОС, зокрема, використовувати надлишкові блоки інерційних виконавчих органів таких систем. Питання вибору основних параметрів таких блоків дотепер вивчений недостатньо.
Суворий аналіз стійкості процесів магнітного розвантаження інерційних виконавчих органів СКОС, що описуються нелінійними рівняннями, у праві частини яких входять релейні функції, очевидно, відноситься до категорії важкорозв'язних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок