Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ПРАВ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ПРАВ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

Назва:
ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ПРАВ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
КРАВЧЕНКО Сергій Сергійович
УДК 347. 728
ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ПРАВ УЧАСНИКІВ
ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Спасибо-Фатєєва Інна Валентинівна,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права | Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін | кандидат юридичних наук, доцент
Первомайський Олег Олексійович,
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри цивільного та трудового права |
Захист відбудеться 11 листопада 2007 р. о _13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
Автореферат розісланий 9 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток ринкових відносин в Україні обумовили виникнення з кінця 80-х років минулого сторіччя нових видів юридичних осіб із корпоративним устроєм і нових прав, які мають їх учасники – корпоративних прав. Дійсність вимагає проведення досліджень їх правової природи, оскільки в оновленому українському законодавстві містяться розбіжності в поняттях корпорацій, корпоративних підприємств, товариств, прав їх учасників, корпоративних прав, прав участі та інших пов’язаних з ними термінів. По-різному права учасників господарських товариств та корпоративні права врегульовані в двох кодексах – Цивільному та Господарському. А в Цивільному кодексі право участі та права учасників господарських товариств не тільки роз’єднані, а й визначені як такі, що мають протилежну правову природу: перше визнається особистим немайновим правом, а другі – як майновими, так і немайновими.
Спроба виявити сутність корпоративних прав та прав учасників господарських товариств здійснювалася у працях вітчизняних та зарубіжних вчених. Це відомі дослідження І.В. Спасибо-Фатєєвої, О.М. Вінник, В.С. Щербини, О.В. Щербини, О.Р. Кібенко, В.М. Кравчука та ін. Схожій тематиці присвятили дисертаційні дослідження О.В. Регурецька, О.С. Швиденко та І.В. Бейцун, захищені у 2005-2006 р. Разом із тим зазначені автори зосереджуються насамперед на правах акціонерів, їх охороні та захисті. Втім, є потреба звести права учасників усіх господарських товариств та корпоративних прав до єдиного коріння, визначитися з їх правовою природою. Це дозволить усунути розбіжності в цивілістичному і господарсько-правовому підході до регулювання вказаних прав, а відтак – сприятиме вдосконаленню законодавства.
Теоретичну основу для висновків, зроблених у дисертації, становлять праці таких відомих вчених-цивілістів дореволюційного, радянського періоду, як В.Ю. Вольф, А.І. Камінка, Л.Й. Петражицький, П. Писемський, І.Т. Тарасов, Г.Ф. Шершенєвич, М.М. Агарков, П.П. Цитович, С.М. Братусь, О.С. Иоффе, О.А. Красавчиков, Ю.К. Толстой, М.І. Кулагін, а також сучасних вітчизняних та російських науковців – В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЮРИДИЧНА ПРИРОДА ПРАВ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок