Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування владних інституцій Російської імперії на правобережній Україні (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)

Формування владних інституцій Російської імперії на правобережній Україні (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)

Назва:
Формування владних інституцій Російської імперії на правобережній Україні (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,38 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Бармак Микола Валентинович
УДК 94(477):“1793/1855”:351
Формування владних інституцій Російської імперії на правобережній Україні (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Красівський Орест Якубович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені Ф. Кураса НАН України, провідний науковий співробітник відділу національних меншин.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кондратюк Костянтин Костянтинович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри новітньої історії України;
доктор історичних наук, професор
Стрішенець Микола Михайлович,
Тернопільський національний економічний університет,
кафедра українознавства
доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Шандра Валентина Степанівна,
Інститут історії України НАН України, старший науковий співробітник відділу історії ХІХ – початку ХХ ст.
Захист відбудеться „  ” лютого 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, ).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, ).
Автореферат розісланий „ 24 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
кандидат історичних наук Середа О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Наприкінці XVIII ст. в результаті поділів Речі Посполитої Правобережжя України увійшло до складу Російської імперії, а Галичина і Буковина – до Австрійської монархії. Українські землі опинилися під владою двох різних за характером державно-політичного та економічного устрою імперій. У Російській імперії відбувалася реформа управління і формувалася нова система регіональних та місцевих органів влади, тому є сенс розглядати процес створення адміністративних структур на Правобережжі крізь призму процесів уніфікації управлінських форм, хоча центральний російський уряд не бачив можливостей для введення на новоприєднаних територіях у повному обсязі тієї моделі управління, яка вже впроваджувалася і функціонувала в центральних регіонах Російської імперії з 1775 р. Російська адміністрація на Правобережжі України, попри інші завдання, коректувала уніфікаційний курс центру щодо цього регіону. Існували також особливості в організації й функціонуванні владних інституцій на Правобережжі та Лівобережжі України. Останнє стало підросійською територією на століття раніше і впродовж цього часу зберігало свою власну адміністративну, фінансову та судову систему. Лише в період імператорства Катерини ІІ автономія трьох українських регіонів – Слобідської України, Запоріжжя і Гетьманщини – була скасована, і розпочалося формування унітарної за характером імперії. Створений у Галичині і Буковині австрійським урядом управлінський апарат підпорядковувався центру, а його методи діяльності повністю відповідали тогочасним традиціям австрійського абсолютизму.
Упродовж кінця XVIII – початку ХІХ ст. у Російській імперії неодноразово проводилися реформи державного управління, необхідність яких була зумовлена різними обставинами, в тому числі й потребою повноцінного включення приєднаних територій в імперську систему. Центральний російський уряд розумів неможливість проведення форсованої інкорпорації і необхідність враховувати конкретні обставини. Він повинен був зважати на те, що на анексованих від Речі Посполитої землях є власні традиції державного будівництва та правовий устій, сформовані владні структури та інституції самоврядування, розвинуті регіональні й корпоративні права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Формування владних інституцій Російської імперії на правобережній Україні (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок