Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ (1944-1953 РР.)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ (1944-1953 РР.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ (1944-1953 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,96 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
Інститут народознавства
Сушик Ірина Вікторівна
УДК 94 (477.82) „1944-1953”
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ
НА ВОЛИНІ (1944-1953 РР.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Луцького державного технічного університету.
Науковий керівник – Колесник Віктор Пантелеймонович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Волинського державного університету імені Лесі Українки
Офіційні опоненти – Баран Володимир Кіндратович, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарних і виховних питань Волинського державного університету імені Лесі Українки
Давидюк Руслана Петрівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 29 червня 2004 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України та Інституту народознавства НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 28 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук І.Г.Патер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вибір теми та її актуальність зумовлені особливостями соціально-економічних та культурних процесів на Волині, а також відсутністю спеціальних наукових досліджень і упереджений характер радянської історіографії з цієї тематики. Всебічний їх аналіз допоможе краще усвідомити природу явищ і подій, збереже пам’ять про тих, хто на своїх плечах виніс неймовірні труднощі, став безневинною жертвою терору.
Дисертаційна робота є складовою частиною комплексної науково-дослідної програми „Минуле і сучасне Волині” гуманітарних кафедр Волинського державного університету імені Лесі Українки, кафедри українознавства Луцького державного технічного університету та Волинського обласного історико-краєзнавчого музею.
Автор ставить завдання дослідити:
– соціально-економічну ситуацію на Волині після звільнення з-під нацистського режиму;
– сутність і суперечливість процесу інкорпорації волинського регіону до загальносоюзної системи;
– зміст, шляхи і методи повоєнних перетворень в економічній сфері;
– промисловий потенціал Волині;
– характер зрушень в аграрній сфері, зокрема, колективізацію волинського села та їх наслідки;
– особливості перетворень у соціально-побутовій галузі;
– післявоєнні переміни в освітній та духовній сферах.
Об’єкт дослідження – Волинь у перше повоєнне десятиріччя, а предмет – соціально-економічні та культурні процеси на Волині у 1944-1953 роках.
Хронологічні рамки дослідження – 1944-1953 роки. Нижня часова межа – 1944 р., час звільнення Волині від німецько-фашистських загарбників, верхня – 1953 р. – завершення першої повоєнної десятирічки, становлення, утвердження та зміцнення радянської влади на волинських теренах.
Методи дослідження – системний підхід вивчення соціально-економічних явищ у їх розвитку і взаємозв’язках на основі загальнонаукового аналізу та порівняльно-історичного, проблемно-тематичного та історико-хронологічного методів.
Наукова новизна роботи – проаналізовано відбудову народного господарства і культури Волині на зламі 40-50-х років у контексті інтеграції краю в загальносоюзну систему, її вплив на зміну демографічної, соціально-побутової та культурної сфери; з’ясовано зміст, шляхи й методи повоєнних перетворень в економіці, що є суттєвим доповненням до вивчення економічної історії краю; залучено до наукового обігу мало відомі документи й матеріали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА КУЛЬТУРНІ ПРОЦЕСИ НА ВОЛИНІ (1944-1953 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок