Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО ІММІГРАНТІВ (20–30-ті рр. ХХ ст.)

ПОЛІТИКА ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО ІММІГРАНТІВ (20–30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
ПОЛІТИКА ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО ІММІГРАНТІВ (20–30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БРОВЧЕНКО ТЕТЯНА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 94(437):314.742–054.6
ПОЛІТИКА ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО ІММІГРАНТІВ
(20–30-ті рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Київського національного
університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ЯРОВИЙ Валерій Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії слов’ян
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
СРІБНЯК Ігор Володимирович,
Київський національний
лінгвістичний університет,
директор Інституту східних мов
кандидат історичних наук, доцент
ДАНИЛЕНКО Олександр Вікторович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри української історії та етнополітики
Захист відбудеться 8 жотвня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 7 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Г. М. Казакевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури. Повний обсяг дисертації становить 206 сторінок, з них основного тексту – 175 сторінок, список використаних джерел та літератури містить 311 найменувань (31 сторінка).
Вступ. Актуальність теми дослідження. До наслідків Першої світової війни належать не тільки геополітичні зміни, які відбулися на терені Європи, а й суттєві внутрішньополітичні перетворення в окремих країнах. Це значною мірою вплинуло на демографічні та міграційні процеси, що стали невід’ємною складовою історії періоду між двома світовими війнами. Зазначені процеси особливо позначилися на землях, що входили до складу Російської імперії, оскільки саме вони стали джерелом міграційних потоків до європейських країн у згаданий період. Значна частина іммігрантів стала заручниками своєї долі, оскільки, опинившись в інших державах, вони втратили як засоби до існування, так і можливості для реалізації певних власних інтересів. Утворена у жовтні 1918 року Чехословацька республіка (далі – ЧСР) не лише зосередила на своїй території значну частину таких осіб, але й стала активним учасником міжнародного процесу врегулювання проблеми їх припливу. Міграційні потоки населення з теренів Росії до ЧСР набули масового масштабу, що потребувало розв’язання нагальних політичних, економічних, соціальних та культурних проблем існуючою владою. Чехословацька республіка, значною мірою стала каталізатором міграційних процесів з колишньої Російської імперії, підтвердивши своє місце і роль у формуванні міжнаціональних відносин у Центральній Європі. Саме ЧСР виступила гарантом створення для багатьох іммігрантів, зокрема українців, необхідних умов, що задовольняли їх повсякденні потреби та відкривали перспективу подальшого існування.
Актуальність обраної теми визначається відсутністю її комплексного дослідження, а також тим, що деякі аспекти чехословацького досвіду врегулювання міграційних процесів можуть бути показовими для сучасного світу, в якому спостерігається велика рухливість населення. Зокрема, в імміграційній політиці Чеської Республіки (далі – ЧР) продовжують діяти окремі принципи, закладені за часів існування Першої Чехословацької республіки. Достатньо звернути увагу на те, що в цій державі запроваджена урядова програма „Відбір кваліфікованих працівників з-за кордону”, яка передбачає полегшення здобуття іноземцями громадянства ЧР за умов, що вони відповідають ряду вимог.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИКА ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО ІММІГРАНТІВ (20–30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок