Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІД CYPRIPEDIUM L. (Orchidaceae Juss.) В УКРАЇНІ (систематика, хорологія, фітоценологія та охорона його видів ex situ та in situ)

РІД CYPRIPEDIUM L. (Orchidaceae Juss.) В УКРАЇНІ (систематика, хорологія, фітоценологія та охорона його видів ex situ та in situ)

Назва:
РІД CYPRIPEDIUM L. (Orchidaceae Juss.) В УКРАЇНІ (систематика, хорологія, фітоценологія та охорона його видів ex situ та in situ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМЕНІ М.М.ГРИШКА
РЕШЕТЮК ОЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 582.594.4:582:581.9:581.553:502.75:581.5
РІД CYPRIPEDIUM L. (Orchidaceae Juss.) В УКРАЇНІ
(систематика, хорологія, фітоценологія та охорона його видів
ex situ та in situ)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі природної флори Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
СОБКО Володимир Гаврилович,
Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка НАН
України,
головний науковий співробітник відділу природної
флори
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий
співробітник
Протопопова Віра Вікторівна,
Інститут ботаніки ім.М.Г.Холодного,
провідний науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Буюн Людмила Іванівна,
Національний ботанічний сад
ім.М.М.Гришка НАН України,
завідувач відділу тропічних і
субтропічних рослин
Провідна установа: Ужгородський Національний університет,
кафедра ботаніки, м. Ужгород
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ-14, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України (01014, м. Київ-14, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розісланий 7 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Горєлов О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Cypripedium L. (Orchidaceae Juss.) є унікальним родом у складі флори помірних широт. Після К.Ліннея (Linnaeus, 1753) значний вклад у таксономію роду внесли Дж.Ліндлі (Lindley, 1840), К.Моррен (Morren, 1851), Е.Пфітцер (Pfitzer, 1894,1903), Ф.Кренцлін (Kranzlin, 1901), Ф.Брігер (Brieger, 1973), С.Чен і Ю.Ксі (Chen & Xi, 1987), Ф.Крібб (Cribb, 1996). Дослідження видів роду в Україні розпочалось у XIX сторіччі. Проте після праць Є.Бордзіловського (1950) у вітчизняній літературі ґрунтовні публікації роду Cypripedium відсутні.
У всіх країнах Європи ще в минулому сторіччі C. calceolus L. охороняється законом (Чопик, 1978). Невідкладна проблема збереження аборигенного представника роду C. calceolus L. існує також і в Україні. Ця необхідність особливо зростає в умовах сучасного техногенного впливу на довкілля, в результаті якого категорії рідкісних та зникаючих видів загрожує повне винищення. Не менш актуальною є проблема розширення асортименту культивованих видів Cypripedium, що могло б суттєво підвищити рівень квітникарства в Україні.
Зв’язок з науковими програмами. Означена тема виконана відповідно до тематичного плану Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка за проблемою ”Теоретичні основи та методи охорони рідкісних та зникаючих видів ex situ та збагачення культурної флори України” 314–ПФ №0195U002741 та “Теоретичні основи формування інтродукційних популяцій рідкісних та зникаючих видів рослин з метою їх охорони” № 315-ПФ № 0100U000418.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було виділити перспективні для культивування в Україні види роду Cypripedium, дослідити біологічні особливості та екоценотичні умови зростання автохтонного виду флори України C. calceolus, розробити наукові основи його збереження та охорони ex situ та in situ, опрацювати методику репатріації інтродукованих рослин у природні ценози.
Відповідно до мети досліджень були поставлені такі завдання:
- подати зведену еколого-хорологічну характеристику роду Cypripedium і скласти асортимент найбільш перспективних для інтродукції в умовах України видів;
- з’ясувати сучасний стан ареалу C. calceolus в межах України та його динаміку під впливом антропогенних факторів;
- описати природні популяції С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РІД CYPRIPEDIUM L. (Orchidaceae Juss.) В УКРАЇНІ (систематика, хорологія, фітоценологія та охорона його видів ex situ та in situ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок