Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Етика бізнесу: Соціально-філософський аспект

Етика бізнесу: Соціально-філософський аспект

Назва:
Етика бізнесу: Соціально-філософський аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІя ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Алоні Гаді
УДК: 316472+379.85
Етика бізнесу:
Соціально-філософський аспект
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і соціальних наук Київського університету туризму, економіки і права.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Пазенок Віктор Сергійович,
Київський університет туризму, економіки і права, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук
Любивий Ярослав Валерійович,
Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник відділу історії зарубіжної філософії
кандидат філософських наук
Маслікова Ірина Григорівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
асистент кафедри етики, естетики та культурології філософського факультету
Захист відбудеться 15 травня 2008 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 9-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, к. 802, 8-й поверх.
Автореферат розісланий 14 квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Докорінна перебудова всієї системи соціально-економічних відносин, що відбувається в „постсоціалістичних” країнах, актуалізує проблему запровадження ефективних в соціальному та моральному відношенні форм господарювання. Як свідчить сучасний соціоекономічний досвід (США, Японія, Німеччина, Ізраїль, Канада), така ефективність забезпечується тим, що власне економічні важелі виробництва істотно доповнюються чинниками етичного, соціально психологічного характеру. Втім, в українській соціально-філософській та суспільствознавчій науці ця тенденція прослідковується недостатньо. Наявний гострий дефіцит досліджень морального компонента бізнес-діяльності, її соціального значення. Недооцінка морального чинника соціоекономічної й господарської діяльності – один із стратегічних прорахунків індустріалістського шляху суспільного розвитку. Усвідомлення цих недоліків стимулювало розвиток соціально-філософської теорії, центр якої утворює „людський вимір” суспільних процесів, етична оцінка характеру господарювання всіх його діючих осіб.
Логічним наслідком такого усвідомлення стала потреба у новому типі моральної теорії – прикладній етиці, важливим і самостійним розділом якої є етика бізнесу. Прикладна етика – етика бізнесу, політична етика, інженерна етика, біоетика тощо набули статусу важливих елементів не тільки суспільної свідомості, але й соціальної практики. Її правомірно інтерпретувати як філософствування в термінах практичного соціального життя. Починаючи з другої половини ХХ-го століття в зарубіжній філософській літературі одна за одною з’являються фундаментальні дослідження соціальної сутності і моральних засад бізнесу, господарювання, підприємництва, менеджменту, маркетингу. У них у методологічний спосіб осмислюється сутність підприємницької етики, узагальнюються особливості етики бізнесу як різновиду професійної моральної теорії, з’ясовується її соціальна функція. Концепція бізнес-етики також приділяє велику увагу питанню щодо системи регулювання у моральний спосіб не тільки продуктивної, але й соціальної діяльності як корпорацій (етичні кодекси організацій), так і індивідуальних організаторів ділового обігу – керівників всіх рівнів підприємництва. Узагальнення досвіду створення і функціонування такої системи, можливостей її застосування в умовах становлення ринкових відносин в обставинах української суспільної дійсності – важливе завдання як в теоретичному (соціально-філософському) так і в практичному аспектах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Етика бізнесу: Соціально-філософський аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок