Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПИЛЕННЯ та МОДИФІКАЦІЯ ПОВЕРХНІ ПЛІВОК ВОЛЬФРАМУ ПРИ ОПРОМІНЕННІ ПУЧКАМИ ІОНІВ ДЕЙТЕРІЮ та ВУГЛЕЦЮ

РОЗПИЛЕННЯ та МОДИФІКАЦІЯ ПОВЕРХНІ ПЛІВОК ВОЛЬФРАМУ ПРИ ОПРОМІНЕННІ ПУЧКАМИ ІОНІВ ДЕЙТЕРІЮ та ВУГЛЕЦЮ

Назва:
РОЗПИЛЕННЯ та МОДИФІКАЦІЯ ПОВЕРХНІ ПЛІВОК ВОЛЬФРАМУ ПРИ ОПРОМІНЕННІ ПУЧКАМИ ІОНІВ ДЕЙТЕРІЮ та ВУГЛЕЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНІЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бізюков Іван Олександрович
УДК 533.9.01
РОЗПИЛЕННЯ та МОДИФІКАЦІЯ ПОВЕРХНІ ПЛІВОК ВОЛЬФРАМУ ПРИ ОПРОМІНЕННІ ПУЧКАМИ ІОНІВ ДЕЙТЕРІЮ та ВУГЛЕЦЮ
01.04.20. – фізика пучків заряджених частинок
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізики плазми Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Азарєнков Микола Олексійович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, проректор.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Войценя Володимир Сергійович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, начальник лабораторії.
доктор фізико-математичних наук, доцент Коляда Юрій Євгенович, Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедри.
Провідна установа: Науковий фізико-технологічний центр МОН України
та НАН України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “24” квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 Національного наукового центру ”Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного наукового центру ”Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61077, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “16” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________________ Айзацький М.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У цей час закінчена розробка проекту термоядерного реактора наступного покоління - Інтернаціонального Термоядерного Експериментального Реактора (ITER), який розглядається як останній крок перед створенням першої комерційної термоядерної електростанції. Конструкція ITER передбачає використання берилію (Ве) на більшій частині поверхні першої стінки, покриттів з вольфраму (W) в області дивертора і вуглецю (C) на поверхнях з найбільшим термічним навантаженням.
Одним з основних механізмів деградації матеріалів, які контактують із плазмою в термоядерних реакторах, є розпилення поверхні матеріалів під впливом іонних потоків із плазми, що включають у себе іони палива, залишкових газів й елементів покриття стінок.
Найкращим для диверторної області є вольфрам, оскільки при низькій температурі й високій густині плазми швидкість його розпилення іонами палива буде невисокою. Однак використання в елементах конструкції першої стінки вуглецю приведе до того, що він буде однією з найпоширеніших домішок в іонному потоці, який взаємодіє з матеріалами внутрішньої стінки й найбільш сильно розпилює вольфрам з поверхні. Присутність іонів вуглецю у потоці, може приводити як до ерозії вольфрамового покриття, так і до нанесення вуглецю на поверхню, утворенню змішаної (C-W) поверхні, а також до подальшої взаємодії іонів із цією поверхнею. Розуміння цих процесів дозволить провести оптимізацію параметрів розряду для досягнення найбільш тривалого часу життя покриттів і розрахунок цього часу.
Час безперервного функціонування першої стінки, а також вартість її відновлення, безпосередньо впливає на економічну ефективність термоядерного реактора. Ці два параметри визначають собівартість електрики, що набагато перевищує вартість палива, яке використовується в термоядерному реакторі. Цим обумовлена актуальність і доцільність даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі фізики плазми Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України. Обраний напрям досліджень дисертаційної роботи є частиною фундаментальної науково-дослідної роботи, яка виконувалась на кафедрі за держбюджетною темою № : “Фундаментальні дослідження плазмово-пучкових систем з метою розробки на їх основі нових наукоємних технологій” (2000-2002, № державної реєстрації 0100U003293), а також за держбюджетною темою № : “Комплексні дослідження пучків заряджених частинок та їх взаємодії з речовиною для створення новітніх технологій” (2003-2006, № державної реєстрації 0103U004200).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗПИЛЕННЯ та МОДИФІКАЦІЯ ПОВЕРХНІ ПЛІВОК ВОЛЬФРАМУ ПРИ ОПРОМІНЕННІ ПУЧКАМИ ІОНІВ ДЕЙТЕРІЮ та ВУГЛЕЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок