Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу

Формування особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу

Назва:
Формування особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут педагогіки АПН України
На правах рукопису
Пелех Людмила Романівна
УДК 371.135
Формування особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському економіко-гуманітарному інституті.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дем'янчук Анатолій Степанович,
Рівненський економіко-гуманітарний інститут, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
професор, академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
АПН України, Відділення педагогіки і психології вищої школи, академік - секретар;
Безпалько Ольга Володимирівна,
кандидат педагогічних наук, доцент
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
кафедра соціальної педагогіки, доцент.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет ім. І.Я.Франка, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться "28" вересня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д.
Автореферат розісланий "28"серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради І.С. Волощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Суспільні явища, пов`язані з переходом нашої держави до нових умов політико-економічного розвитку та перспективою інтеграції до євроспілки, викликали істотні зміни у системності національної науки, освіти, культури. Так, однією з найважливіших у суспільстві була і залишається проблема розвитку духовного світу особистості. Зокрема, руйнування моральних цінностей, що існували у межах попередньої системи, відсутність культурно-ціннісного пласту у наступності поколінь призвело до прагматичної орієнтації студентської молоді. Економічні перетворення у країні, пов'язані з переходом до ринкових відносин, мають певні негативні наслідки, що деформують психіку молодої людини.
Освіта, орієнтована лише на “трансляцію” знань, розвиток мислення, формування практичних вмінь, не узгоджується з принципами гуманістичної педагогіки. Вже на початку навчання у ВНЗ передача знань і вмінь відривається від виховання. Порушується найважливіший принцип педагогічного впливу на студентів. Сьогодні зусилля вчених педагогів повинні спрямовуватись на зміну основних функцій і цілей освіти, навчання і виховання. Майбутній педагог фактично орієнтується лише на формування знань та умінь, раціонально - інтелектуальну підготовку до педагогічної діяльності, не отримує повною мірою інші невід'ємні складові духовного і професійного становлення. Через це вища педагогічна освіта не набула потрібної цілісності, гуманістичного орієнтиру, не спроможна повнокомпонентно відтворювати і розвивати духовність людини, гуманно дефіцитна.
Сучасній школі потрібен учитель, який розуміє сутність суспільно-політичних, економічних перетворень, відчуває зміни в особистості вихованців, їхніх позиціях, цінностях, потребах, мотивах, невпинно піддає переосмисленню свої освітянські дії з метою удосконалення навчально-виховного процесу. Необхідним критерієм роботи такого вчителя є збагачення його професійного творчого наробку новими цінностями і знаннями про культуру у трьох її модельностях - людській, процесуально - діяльнісній і предметній. Культуру, що начебто розлита по усьому тілу соціального організму, проникає у всі його пори.
Наше дисертаційне дослідження присвячене формуванню особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу.
На теоретико–методологічному рівні ця проблема частково представлена в роботах І.Д.Беха, А.М.Бойко, С.Я.Дем'янчука, І.А.Зязюна, В.Г.Кузя, Б.Т.Ліхачова, Н.Г.Ничкало, Л.П.Пуховської, О.М.Стоян, Є.І.Сявавко, М.Д.Ярмаченка та інших.
Психолого-педагогічні проблеми формування творчої особистості майбутнього вчителя розглядаються В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування особистості майбутнього вчителя у системі масових виховних заходів вищого навчального закладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок