Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.)

Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.)

Назва:
Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,10 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Міністерство освіти і науки україни
Науково-дослідний інститут українознавства
Гомотюк оксана євгенівна
удк 94 (477): оо1. 891
Становлення і розвиток
наукових засад українознавства
(90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.)
Спеціальність 09. 00. 12 – українознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Тернопільського національного економічного університету, у відділі історичних і теоретико-методологічних проблем українознавства Науково-дослідного інституту українознавства МОН України
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
провідний науковий співробітник відділу
історичних і теоретико-методологічних проблем
українознавства Науково-дослідного інституту українознавства МОН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Борисенко Валентина Кирилівна,
провідний науковий співробітник відділу
національної культури Науково-дослідного інституту українознавства МОН України
доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Тодорович,
завідувач кафедри соціально-економічних
наук Чернівецького торговельно-економічного інституту
Захист відбудеться «5» червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.126.01 в Науково-дослідному інституті українознавства МОН України (01135, м. Київ, вул. Ісаакяна, 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Науково-дослідного інституту українознавства МОН України за адресою 01135, м. Київ, вул. Ісаакяна, 18.
Автореферат розісланий «3» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент І. О. Ворончук


Загальна характеристика роботи
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, 6 розділів, що охоплюють 18 підрозділів, висновків, списку використаних джерел і літератури, який становить 108 сторінок і вміщає 1133 позицій. Загальний обсяг дисертації – 510 с.
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розбудови Української держави, утвердження її соборності, національної ідентичності українців орієнтує дослідників на те, як стверджує Президент України В. Ющенко, щоб «...подивитися на нашу історію поглядом національної гідності, а отже, відкинути нав’язані ззовні міфи і стереотипи» Ющенко В. А. Нація, яка ходить на цій землі від часів Трипілля (Промова Президента України Віктора Ющенка на VІ Всесвітньому форумі українців) // Українське слово. – 2006. – 23–29 серпня. – С. 3–4., успадковані від тоталітарного минулого. Суспільні виклики об’єктивно зумовлюють потребу наукового осмислення буття українського народу в цілісності, а це спроможне забезпечити українознавство як інтегративна система знань про Україну та українство. У ньому адекватно акумулюється синтез надбань, нагромаджених за багатовікову історію інтелектуальної та духовної творчості українства у процесі розвитку його матеріального і культурного потенціалу. Українознавство як компонент науки і освіти, базуючись на національних традиціях і спадщині минулого, органічно засвоюючи цінності європейської та світової цивілізації, відіграє дедалі більшу роль у динамічних процесах трансформації українського суспільства. Історія формування і становлення українознавства як науки, його розвиток у складних умовах Російської та Австро-Угорської імперій, у добу радянського тоталітаризму, осмислення внеску в цей процес інтелектуальних сил материкової України та діаспори – це важлива й актуальна дослідницька проблема, не вирішена нині на належному рівні. В історії становлення та інституціалізації українознавства важливе місце посідає період 90-х рр. ХІХ – першої третини ХХ ст., коли закладалися його основи як науки та навчальної дисципліни, нагромаджувався унікальний досвід українознавчих досліджень, який не втратив свого значення і на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок