Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля

Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля

Назва:
Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Одеський державний медичний університет
Кузьменко Валерій Анатолійович
УДК 616.699-055.5:614.876
Чоловіча репродуктивна система виводку,
отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор Напханюк Володимир Клеонтійович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри гістології, ембріології та цитології.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Гоженко Анатолій Іванович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології.
доктор медичних наук, професор Клименко Микола Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Провідна установа: | Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, відділ радіобіології, м. Київ.
Захист відбудеться “15”червня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 3)
Автореферат розісланий “13” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент В.В. Годован
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глобальні масштаби техногенного забруднення та збільшення кількості сімей, в яких під дію несприятливих факторів підпали один або обоє батьків, поставили на порядок денний питання про прогнозування стану здоров’я нащадків та збереження генофонду (Карпенко Н.О. та ін., 2000, Савцова З.Д. та ін., 2000). Особливо актуально це питання стоїть для нашої держави, так як аварія на Чорнобильській АЕС, з опроміненням значної частини населення і радіонуклідним забрудненням великих територій України, створила передумови для погіршення здоров’я нинішнього і багатьох наступних поколінь (Балаєва Л.С. та ін., 2001, Конопля Е.Ф. та ін., 2002, Севанкаев А.В. и соавт., 2005). До цього слід також додати негативний вплив соціально-побутових факторів (Биков В.Л., 1999), які сприяють розвитку стрес-індукованої патології та розповсюдженню шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю та наркотиків). Окрім цього, зважаючи на появу негативного балансу приросту населення в Україні (Гойда Н.Т., 1998) викликає занепокоєння і питання про вплив сукупності вказаних негативних факторів довкілля на репродуктивну систему. Адже на відміну від усіх інших систем людського організму, зрушення в цій системі проявляються не тільки порушенням її функціонування в даного індивідуума, але і віддзеркалюються на здоров’ї та самому існуванні наступних поколінь (ВОЗ, 2000, Мамина В.П., 2005)
У зв’язку з наведеним нам представляється за доцільне дослідження стану тих критичних метаболічних процесів, які забезпечують фізіологічне функціонування як сперматогенного епітелію, так і сперматозоонів на всіх етапах їх розвитку. До таких систем, згідно існуючих уявлень (Кудряшов Ю.Б., Гончаренко Є.М., 1999), відносяться такі системи, які за фізіологічних умов є бездоганно скоректованими та забезпечують фізіологічну підтримку гомеостазу клітин, незалежно від форм їх розвитку. Порушення рівноваги в таких системах сприяє дезорганізації та дестабілізації метаболічних процесів у клітині, що може призвести навіть до її загибелі.
На жаль в доступній для нас літературі відомостей, що стосуються стану критичних метаболічних систем в тканинах сім’яників та їх впливу на с перматогенез у нащадків, отриманих від попередників які зазнали впливу негативних факторів довкілля, нам знайти не вдалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Чоловіча репродуктивна система виводку, отриманого від щурів, що зазнали впливу несприятливих факторів довкілля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок