Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОФАЗНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З СИЛОВИМИ КАНАЛАМИ РЕЗОНАНСНОГО ТИПУ І РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ЇХ ПРОЕКТУВАННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОФАЗНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З СИЛОВИМИ КАНАЛАМИ РЕЗОНАНСНОГО ТИПУ І РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ЇХ ПРОЕКТУВАННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОФАЗНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З СИЛОВИМИ КАНАЛАМИ РЕЗОНАНСНОГО ТИПУ І РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ЇХ ПРОЕКТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова
Гурков Володимир Геннадійович
УДК 621.362.2
ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОФАЗНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З СИЛОВИМИ КАНАЛАМИ РЕЗОНАНСНОГО ТИПУ І РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ЇХ ПРОЕКТУВАННЯ
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова
Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник –
доктор технічних наук, професор
Кадацький Анатолій Федорович,
Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова
Міністерства транспорту та зв’язку України,
завідувач кафедри безпеки виробничих процесів
та електроживлення систем зв’язку
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Вишневський Леонід Вікторович,
Одеська національна морська академія
Міністерства освіти і науки України,
декан факультету автоматики
кандидат технічних наук
Горбачов Модест Миколайович,
Інститут електродинаміки Національної Академії наук
України (м. Київ), старший науковий співробітник
Провідна установа –
Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Одеса)
Захист відбудеться 30 червня 2006 р. о 12 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.02 в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1, ауд. 222.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий 29 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.816.02,
к.т.н., доцент А.Г. Ложковський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Техніко-економічні параметри радіоелектронної апаратури (РЕА): радіотехнічних, телевізійних і телекомунікаційних систем – надійність, енергоспоживання, обсяг, маса – нерозривно зв'язані з характеристиками перетворювачів електричної енергії (ПЕЕ) – пристроїв і систем електроживлення й електропостачання.
При створенні сучасних ПЕЕ широко використовується імпульсний метод перетворення і регулювання електричної енергії, що дозволяє створювати пристрої і системи з більш високою питомою потужністю.
Перетворювачі модульної структури, що складаються з N однотипних взаємозамінних імпульсних перетворювачів постійної напруги (ППН) – силових каналів (СК) мають ряд позитивних властивостей: збільшену навантажувальну здатність силових комутуючих елементів, високий коефіцієнт корисної дії, підвищену надійність, технологічність. ППН являється однофазним імпульсним перетворювачем (ОІП), якщо СК комутуються одночасно, електричні процеси (струми, напруги, потужності) в однотипних елементах схеми синхронні і синфазні, часовий зсув між ними відсутній, і багатофазним (БІП), якщо електричні процеси в окремо узятих СК зсуваються у часі відносно один одного і сумуються в загальних колах їхнього протікання.
Підвищення частоти перетворення приводить до зниження маси й обсягу реактивних елементів, функціонально необхідних при імпульсному перетворенні, однак при цьому починають виявлятися неідеальності елементної бази ПЕЕ. Це призводить – при використанні в них традиційних режимів роботи з трапеціїдальною формою струмів у силових комутуючих елементах – до збільшення динамічних втрат і завад, зниженню надійності. Перехід до резонансних топологій побудови ПЕЕ сприяє усуненню зазначених недоліків. Однак у таких ПЕЕ великі енергетичні втрати на інтервалі їхнього провідного стану в порівнянні з традиційними перетворювачами із ШІМ- регулюванням.
Суміщення достоїнств резонансного і багатофазного принципів перетворення електричної енергії дозволяє усунути зазначені недоліки.
Широке використання багатофазного принципу перетворення електричної енергії із СК резонансного типу в пристроях електроживлення стримується через ряд проблем: – практично відсутні публікації з питань аналізу і проектування (зокрема, відсутні математичні моделі, що описують електричні процеси БІП); – далекі від завершення питання розробки ефективних пристроїв керування резонансними СК і БІП у цілому; – не цілком вирішене питання про програмне забезпечення (ПЗ), що дозволяє ефективно виконувати дослідження БІП; – відсутні систематизовані результати досліджень, що відображають специфіку перетворювачів; – відсутня методика проектування БІП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОФАЗНИХ ІМПУЛЬСНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З СИЛОВИМИ КАНАЛАМИ РЕЗОНАНСНОГО ТИПУ І РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ЇХ ПРОЕКТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок